Windows 2000, Windows Server 2003 a Windows Server 2008 clusteru uzly jako řadiče domény

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 281662 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Poznámka: Informace v tomto článku řeší situaci není obecně setkáte v většina architekturou společnosti.

Odkazy na všechny články, na které odkazuje v tomto článku jsou umístěny v části "Odkazy".

Při zavádění uzlů clusteru systému Windows 2000 a Windows Server 2003 v prostředí, kde existuje jsou ne stávajícím řadičů domény Microsoft Windows NT 4.0, Windows 2000 nebo Windows Server 2003, existují instance. Tento scénář vyžaduje nakonfigurovat alespoň jeden z uzlů clusteru jako řadič domény. Však v clusteru se dvěma uzly, pokud je jeden uzel řadiče domény na uzel musí být také řadič domény. Pokud je to Windows 2000 Datacenter nebo Windows 2003, Datacenter Edition Server čtyři uzlu clusteru implementace nemají konfigurovat všechny čtyři uzly jako řadiče domény. Protože je vhodné mít alespoň jednu záložní řadič domény, je však vhodné nakonfigurovat alespoň jeden zbývající tři uzly jako řadiče domény. Protože systém Windows 2000 a Windows Server 2003 závisí na službě DNS (Domain Name System), každý řadič domény musí být DNS server, pokud je jiný server DNS k dispozici, který podporuje dynamické aktualizace nebo záznamy SRV. Společnost (Microsoft doporučuje použít zóny integrované se službou Active Directory). Další informace naleznete v článku 255913.

Další informace

Správně mít funkce Windows Clustering (kde Clusterová služba spustí na každém uzlu) uzel clusteru formulářů musí být schopen ověřit účtu domény Clusterové služby, což je účet konfiguraci během instalace Windows Clustering. Chcete-li toho dosáhnout, musí být každý uzel moci vytvořit zabezpečený kanál s řadičem domény k ověření tohoto účtu. Pokud uzel nemůže ověřit účet Clusterová služba nespustí. To platí také pro ostatní seskupený programy musí mít účet ověření pro služby spustit, jako například Microsoft SQL Server a Microsoft Exchange.

Poznámka: Exchange 2000 a 2003 Exchange Server nejsou podporovány v clusterových konfigurace, kde jsou uzly clusteru řadiče domény. Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
898634Řadiče domény služby Active Directory nejsou podporovány jako uzly clusteru Exchange Server
Pokud máte zavedení clusteru, ve kterém je žádné propojení s domény Windows NT 4.0, Windows 2000 domény nebo domény Windows Server 2003, musíte nakonfigurovat uzly clusteru jako řadiče domény tak, aby účet Clusterové služby lze ověřit vždy povolit funkce správné clusterů.

Pokud je připojení mezi uzly clusteru a řadiče domény, je pomalá nebo nespolehlivá propojení, zvažte nutnosti řadič domény co-located clusteru nebo konfiguraci uzlů clusteru jako řadiče domény.

Při zavádění Windows Clustering uzly jako řadiče domény, zvažte následující důležité body:
 • Některé balíčky oprav hotfix nebo služba pravděpodobně není doporučeno pro aplikaci Windows Clustering enviroment. Ujistěte se, ověřte opravu hotfix by měla být použita na clusteru serveru.
 • Nedoporučujeme kombinovat role řadiče domény a serverové roli clustery v jednom počítači.
 • Pokud v clusteru se dvěma uzly jeden uzel clusteru je řadič domény, musí být všechny uzly řadiče domény. Je vhodné nakonfigurovat nejméně dva uzly v clusteru Datacenter čtyři uzlu jako řadiče domény.
 • Existuje režie je přidružen ke spuštění řadiče domény. Řadič domény, který je nečinný lze použít kdekoliv mezi 130: 140 megabajtů (MB) paměti, která zahrnuje spuštění služby clusterů systému Windows. Existuje zde také přenos replikace máte tyto řadiče domény k replikaci s ostatními řadiči v rámci domény a mezi doménami. Většina podnikové nasazení clusterů zahrnout uzly s gigabajtů (GB) paměti, takže není obecně problém.
 • Pokud jsou řadiče domény pouze uzly clusteru systému Windows 2000 nebo Windows Server 2003, každý mají být také servery DNS a měli odkazují k samotné pro primárního překládání DNS a vzájemně pro sekundární překládání DNS. Problém schopnost nelze zaregistrovat soukromé rozhraní DNS, musí adresa, zejména pokud je připojen pomocí metodou z kříženého kabelu (pouze pro dvě uzel).Další informace o konfiguraci rozhraní prezenčního signálu klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  258750Doporučená konfigurace soukromé "prezenčního signálu" na clusteru serveru
  Však před kroku 12 v článku 258750 lze provést, musíte nejprve upravit další nastavení konfigurace, které jsou popsány v následujícím článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  275554Na hostitele „ "záznam je po zvolíte zaregistrovat adresu na připojení registrovány v DNS
 • Pokud jsou řadiče domény pouze uzly clusteru, musí každý být servery globálního katalogu nebo musí implementovat domainlets.
 • První řadič domény v doménové struktuře převezme všechny role flexibilní jedné předlohy operace (naleznete v článku 197132). Dále distribuovat tyto role každý uzel. Pokud uzel selže, flexibilní jedné operace hlavní role, které má pořízené uzlu jsou však již k dispozici. Pomocí nástroje Ntdsutil nuceně pryč převzít role a přiřadit k uzlu, který je stále spuštěn (naleznete v článku 223787). Recenze článku 223346 informace o umístění rolí flexibilní jedné předlohy operace v celé doméně.
 • Pokud je řadič domény tak, že je Clusterová služba nemůže získat přístup k jednotce kvora podle potřeby zaneprázdněn, může to interpretovat jako selhání prostředku Clusterová služba a způsobit skupiny clusteru při selhání do uzlu. Pokud je jednotka kvorum v jiné skupině (přestože jej měli není být) a je nakonfigurován ovlivnit skupinu, může selhání přesuňte všechny prostředky skupiny do jiného uzlu, což nemusí být žádoucí. Další informace týkající se konfigurace kvora naleznete v článku 280345 uvedených v části „ Reference „.
 • Vytváření clusterů jiné programy, jako je například SQL nebo Exchange, ve scénáři, kde jsou uzly také řadiče domény může není výsledkem optimální výkon kvůli omezení prostředků.
 • Řadiče domény odolnost proti chybám nelze clusteru. Povýšení počítače být řadičů domény a potom nainstalujte Clusterovou službu v těchto počítačích, ale neexistuje žádná metoda ukládat Active Directory na některý spravované jednotek clusteru. Je žádná "převzetí „ Active Directory.
 • Můžete chtít zvažte provedení uzly clusteru (naleznete další informace článku 171390) řadiče domény, ale pokud již je místní řadič domény, nebo je k dispozici spolehlivé vysokorychlostní připojení k řadiči domény, společnost Microsoft nedoporučuje implementaci v uzlech clusteru.

  Poznámka: Uzel clusteru na řadič domény musí povýšit Dcpromo nástroj předchozí instalaci funkce Windows Clustering pomocí (naleznete v článku 269229 Další informace).
 • Uzly clusteru nemůže být jen Domain Controllers (RODC). Tato konfigurace není podporována.

Odkazy

Další informace naleznete v následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
255913Integrace služby DNS systému Windows 2000 do existujícího oboru názvů DNS založeného na řešení BIND nebo systému Windows NT 4.0 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
258750Doporučená konfigurace soukromé "prezenčního signálu" na clusteru serveru
275554Na hostitele „ "záznam je po zvolíte zaregistrovat adresu na připojení registrovány v DNS
223787Proces převodu a převzetí rolí Flexible Single Master Operations (FSMO) (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
197132Role FSMO ve službě Active Directory systému Windows 2000 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
223346Umístění a optimalizace rolí FSMO na řadičích domény služby Active Directory
269229Jak ručně znovu vytvořit účet Služby clusterů (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
234790Jak najít servery podržte single master operations rolí
171390Pokud je k dispozici řadič domény nemusí spustit služba clusteru
298570Instalací virtuální SQL Server 2000 může selhat, pokud nainstalována řadičů domény Windows 2000
Další informace o informace o konfiguraci jednotky kvora klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
280345Informace o konfiguraci jednotky kvora
Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
834231Pokud uzel clusteru Windows Server 2003 je řadič domény, můžete obdržet chybovou zprávu při přidání uživatelů domény sdílení souborů clusteru
Další informace naleznete následujícím článku znalostní databáze Microsoft Knowledge Base:
898634Řadiče domény služby Active Directory nejsou podporovány jako uzly clusteru Exchange Server

Vlastnosti

ID článku: 281662 - Poslední aktualizace: 1. března 2007 - Revize: 8.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
Klíčová slova: 
kbmt kbclustering kbenv kbinfo KB281662 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:281662

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com