Po instalaci služby DHCP je protokolováno ID události 1056

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 282001 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Po instalaci služby DHCP v řadiči domény systému Windows Server 2003 spuštěna také služba serveru DNS, může být do protokolu systému zaznamenána následující událost:
Typ události: Upozornění
Zdroj události: DhcpServer
ID události: 1056

Popis:
Služba DHCP zjistil, že je spuštěn v řadiči domény a má žádné pověření nakonfigurovaný pro použití s dynamického serveru DNS registrací iniciováno službu DHCP. Toto není doporučená zabezpečení konfigurace. Pověření pro registrace dynamického serveru DNS mohou být konfigurovány pomocí příkazovém řádku "netsh dhcp server set dnscredentials" nebo nástroj pro správu služby DHCP prostřednictvím.

Příčina

K tomuto chování dochází, protože jste nenakonfigurovali DNSCredentials v řadiči domény, na který chcete nainstalovat DHCP Server služby a služby DNS. Toto není doporučená konfigurace; naleznete v tomto článku, vyhledejte podrobnosti "Další informace".

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, nakonfigurujte DNSCredentials pomocí pomocí jedné z následujících metod:

Pomocí modulu snap-in serveru DHCP

  1. V modulu snap-in DHCP Server, který je umístěn ve složce Nástroje pro správu, klepněte pravým tlačítkem myši na server DHCP, který chcete konfigurovat a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
  2. Na kartě Upřesnit klepněte pověření.
  3. Zadejte uživatelské jméno, doménu a heslo účtu, pod kterým má služba DHCP Server spustit. Můžete použít jakýkoli platný uživatelský účet pro tuto možnost, například účet uživatele domény. Účet není nutné stanovit vyprší nebo mají další omezení.
  4. Klepněte na tlačítko OK a potom na tlačítko OK akci zavřete dialogové okno Vlastnosti.

Pomocí příkazového řádku Netsh.exe

  1. Z příkazového řádku zadejte příkaz netsh a stiskněte klávesu ENTER.
  2. Z příkazového řádku netsh dhcp server ipaddress (kde ipaddress je adresa IP serveru DHCP, který chcete konfigurovat) zadejte a stiskněte klávesu ENTER.
  3. Typ Nastavení dnscredentials username domain password (kde username domain password je informace o uživatelském účtu pro účet, pod kterým chcete ke spuštění serveru DHCP) a stiskněte klávesu ENTER. Můžete použít jakýkoli platný uživatelský účet pro tuto možnost, například účet uživatele domény. Účet není nutné stanovit vyprší nebo mají další omezení.
  4. Zadejte příkaz quit a stisknutím klávesy ENTER ukončete.

Další informace

Služba DHCP Server spuštěna pod účtem počítače na řadič domény a proto má oprávnění k úplnému řízení všech objektů DNS. V důsledku toho jsou náchylné k nutnosti jejich záznamy názvů přepsán starší verzi klienta DHCP záznamy DNS jsou dynamicky registrovány službou DNS. Toto chování může nežádoucí, zejména li konfigurován zóny DNS pro aktualizace zabezpečení pouze. Pomocí DNSCredentials parametr, je možné spustit službu DHCP Server zadaného uživatelského účtu, který nemá možnost přepsat záznamy DNS.

Společnost Microsoft důrazně doporučuje použití DNSCredentials při spuštění se služba DHCP Server a služby DNS na stejném řadiči domény zajistit integritu zabezpečené dynamické aktualizace. Pokud nepoužijete DNSCredentials, společnost Microsoft doporučuje spustit služby v různých počítačích.

Vlastnosti

ID článku: 282001 - Poslední aktualizace: 28. února 2007 - Revize: 3.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
Klíčová slova: 
kbmt kberrmsg kbprb KB282001 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:282001

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com