Jak používat pravítko pro úpravy textu v aplikaci Visio

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 282029 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

V aplikaci Microsoft Visio pravítko textu umožňuje upravit levý, pravý a první odsazení. Navíc pravítko umožňuje určit zarážky tabulátoru. Pravítko je k dispozici pouze při úpravě textového bloku.

Další informace

Použít pravítko musí začít upravovat text poklepáním na obrazec nebo zadáním při výběru obrazce. Zobrazit pravítko textu, postupujte takto:
 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na pravém okraji textového pole mimo existující text.
 2. V místní nabídce klepněte na Pravítko textu.

  Pravítko zobrazuje nastavení odsazení a tabulátory vybraného odstavce nebo jeden, ve kterém kurzor (kurzor) je umístěn.
Poznámka: Po zapnutí pravítko textu se zobrazí v každém textovém bloku pracovat. Visio také uloží nastavení Pravítko textu mezi relacemi.

Měřítko pravítka

Měřítko pravítko zobrazuje měřítko výkresu měření. Použít měřítko pravítka definovat pozice odsazení a zarážky tabulátoru. Měřítko se automaticky upraví jako změnit lupy, jednotky stránky nebo rozlišení obrazovky. Jednotka měření pro měřítko je palce nebo centimetry, závislosti podle definice měřítko stránky výkresu měrné jednotky.

Výchozí kartu stop přírůstcích

Přímo pod pravítko měřítko je posloupnost značkami přesahujících celý délka měřítko a označují výchozí nastavení zarážek tabulátoru. Automaticky upraví měřítko změnit lupy, jednotky stránky nebo rozlišení obrazovky.

Ovládací prvky měnitelných pravítka

Pravítko obsahuje následující prvky: kartu ikonu, levé odsazení, vpravo odsazení odsazení prvního a předsazení. Všechny měnitelné ovládací prvky jsou umístěny v měřítku v měrných jednotkách podle definice měřítko pravítka.

Chcete-li změnit odsazení aktuální odstavec, přetáhněte ovládací prvky odsazení. Při přetahování odsazení Visio zobrazuje obrázek stín odsazení na původní pozici.

Odsazení zleva

Levé odsazení Určuje odsazení od levého okraje druhý a následné řádky v odstavci. Ovládací prvek levé odsazení můžete přesunout pouze mezi levého okraje a odsazení zprava ovládací prvek.

Pravé odsazení

Odsazení zprava Určuje odsazení od pravého okraje pro všechny řádky v odstavci. Odsazení zprava ovládací prvek lze přesunout pouze mezi pravého okraje a odsazení zleva ovládacího prvku nebo první ovládací prvek odsazení, úvahu je bráno dále vpravo.

První odsazení

Odsazení prvního Určuje odsazení od levého okraje pro první řádek v odstavci. Toto odsazení můžete umístit před nebo po levé odsazení. První ovládací prvek odsazení můžete přesunout pouze mezi levého okraje a odsazení zprava ovládací prvek.

Předsazení

Předsazení prvního řádku umožňuje upravit levé a první odsazení společně, takže stejné relativní posun vzájemně udržují. Předsazení ovládací prvek odsazení je omezen v jeho přesunu pravidla určená pozice prvků levé a první odsazení.

Ikonu tabulátoru

Ikona karta umožňuje zadat výchozí styl stop kartu, Visio používá při přidání nové zarážky tabulátoru. Chcete-li změnit další styl, klepněte na ikonu Karta. Styl volby jsou: doleva, doprava, na střed a desítkové.

Zarážky tabulátoru

Zarážky tabulátorů umožňují zarovnat text doleva, na střed, vpravo, jako nebo podél desetinné čárky.
 • Levá zarážka rozšiřuje text vpravo od pozice zarážky tabulátoru.
 • Zarážku na střed umístí text na pozice zarážky tabulátoru.
 • Pravého tabulátoru rozšiřuje text vlevo od pozice zarážky tabulátoru.
 • Desetinná zarážka Zarovná desetinnou na pozice zarážky tabulátoru. Text nebo čísla bez desetinné čárky rozšířit vlevo od pozice zarážky tabulátoru.
Přidat novou zarážku tabulátoru, klepněte pod měřítko pravítka. Každý odstavec je omezena na 60 zarážek tabulátoru. Pokud se pokusíte přidat první 64 zarážku Visio neumožňuje.

Při přetahování zarážku tabulátoru, zobrazí aplikace Visio stínové kopie zarážku tabulátoru na původní pozici.

Vlastnosti

ID článku: 282029 - Poslední aktualizace: 11. dubna 2007 - Revize: 4.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Office Visio Standard 2007
 • Microsoft Office Visio Professional 2007
 • Microsoft Office Visio Standard 2003
 • Microsoft Office Visio Professional 2003
 • Microsoft Visio 2002 Standard Edition
 • Microsoft Visio 2002 Professional Edition
 • Microsoft Visio 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft Visio 2000 Standard Edition
 • Microsoft Visio 2000 Technical Edition
 • Microsoft Visio 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto KB282029 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:282029

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com