Makale numarası: 2820688
Önemli Bu makale, güvenlik ayarlarını düşürmenize yardımcı olmak nasıl veya bir bilgisayarda güvenlik özellikleri devre dışı bırakma hakkında bilgiler içerir. Belirli bir sorunu gidermek için bu değişiklikleri yapabilirsiniz. Bu değişiklikleri yapmadan önce bu geçici çözümün çalışma ortamınızda uygulanmasıyla ilişkili riskleri değerlendirmeniz önerilir. Bu geçici çözümü uygularsanız, bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olabilecek uygun ek önlemleri alın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Internet Explorer 10 yüklemeye çalıştığınızda, yükleme başarısız ve bir hata iletisi oluşturur. Bu çeşitli nedenlerle oluşabilir. Ortak yükleme sorunlarını gidermek için bir veya daha fazla sorun giderme yöntemlerini deneyin.

Sisteminizin en düşük işletim sistemi gereksinimlerini karşıladığından emin olun

Internet Explorer 10 başarıyla yüklemek için sistem bir aşağıdaki en düşük işletim sistemi gereksinimleri karşıladığından emin olun:
 • Windows 7, 32-bit Service Pack 1 (SP1) veya sonraki sürümleri
 • Windows 7 ' nin 64-bit Service Pack 1 (SP1) veya sonraki sürümleri
 • Windows Server 2008 R2 ' nin 32-bit Service Pack 1 (SP1) veya sonraki sürümleri
 • Windows Server 2008 R2 64-bit Service Pack 1 (SP1) veya sonraki sürümleri
Windows 7 veya Windows Server 2008 R2 çalıştırıyorsanız, Service Pack 1 (SP1) veya sonraki bir sürümünü yüklediğinizden emin olun. Bu işletim sistemlerinde Internet Explorer 10 yüklemek zorunda kalmamak için Internet Explorer 10 Windows 8 ve Windows Server 2012 birlikte olduğuna dikkat edin. Internet Explorer 10 en düşük işletim sistemi gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine gidin:
Internet Explorer 10 sistem gereksinimleri

Yükleyici doğru sürümünü kullandığınızdan emin olun

Yükleyici doğru sürümü, işletim sistemi sürümü için kullanmak zorunda. Sisteminiz 32-bit veya 64-bit olup olmadığını belirlemek için Micorosoft Knowledge Base makalesine gitmek için aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
827218 Bir bilgisayarın Windows işletim sisteminin 32-bit sürümünü veya 64-bit sürümünü çalıştırdığını belirleme
Sisteminizin 32-bit veya 64-bit olup olmadığını belirledikten sonra sistemi sürümünüz için doğru Internet Explorer 10 yükleyiciyi karşıdan yükleyin. Bunu yapmak için uygun olarak aşağıdaki Microsoft Download Center Web gidin:Not Ayrıca, etkin dili için uygun yükleyici seçtiğinizden emin olun.

Yazılım sorunları çözmek

Yükleme işlemi sırasında aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Güncelleştirme yüklemeden önce Internet Explorer gereksinimi
Internet Explorer 10 yüklemeden önce belirli bir yazılım güncelleştirmesi için sistem gerektirdiğinden, bu hata oluşabilir. Nasıl neden bağlı olarak bu hatayı gidermek aşağıdaki bölümlerde açıklanmaktadır.

Sorun: Gerekli yazılım ve bileşenler

Internet Explorer 10 gerekli yazılım ve bileşenler otomatik olarak yüklemeye çalışır. Internet Explorer bu önkoşulları yükleme başarısız olursa, yükleme işlemini durdurur. Bu durumda, Internet Explorer 10 yükleyebilmeniz için önkoşul yazılımını el ile yüklemeniz gerekir. Gerekli yazılım ve bileşenleri el ile yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi gitmek için aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2818833Önkoşul güncelleştirmeler yüklemek için başarısız Windows 7 için Internet Explorer 10 elde etme

Sorun: Uyumlu ekran kartı sürücüleri

Karma video kartları olan bazı bilgisayarlarda henüz Internet Explorer 10 Windows 7 ile uyumlu değildir. Internet Explorer 10 kadar güncelleştirilmiş donanım sürücüleri yüklü bu sistemlere yüklenmez. Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi gitmek için aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2823483 Internet Explorer 10 yüklenmez ve "Internet Explorer güncelleştirmesi gerekiyor" hata iletisi alıyorsunuz

Diğer güncelleştirmeleri yüklemesini tamamlamak

Windows 7 için Internet Explorer 10 otomatik olarak güncelleştirme yükleme devam ediyorsa veya bir sistem yeniden başlatma bekliyor Önkoşullar yükleyemezsiniz.

Size sürekli güncelleştirme yüklemesi veya bekleyen bir yeniden başlatma Windows 7'de olup olmadığını denetlemek için şu adımları izleyin:
 1. Açık Denetim Masası.
 2. ' I tıklatın Sistem ve güvenlik.
 3. ' I tıklatın Windows Update.
Devam eden etkinlik varsa, Internet Explorer 10 Windows 7 için uygun şekilde yüklemeye çalışmadan önce aşağıdakileri yapın:
 • Güncelleştirme yüklemesi, son yükleme sağlar.
 • Tüm güncelleştirmelerin yüklü, ancak bir sistem yeniden başlatma bekliyor, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Internet Explorer 10'ün yerelleştirilmiş bir sürümünü yükleme

Yerelleştirilmiş ortamınız için İngilizce sürümü Internet Explorer 10 yükleyici veya yükleyici desteklenen dil sürümünü kullanarak, Internet Explorer 10 yerelleştirilmiş çalışma ortamınızla yükleyebilirsiniz.

Internet Explorer 10 Yükleyicisi'nin İngilizce sürümünü kullanmıyorsanız, etkin dili, işletim sisteminizin yükleyici dil sürümüyle eşleştiğinden emin olmalısınız. Internet Explorer 10 dil sürümleri eşleşmiyorsa, yükleme işlemini durdurur. Ayrıca, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Internet Explorer Installer sürümü yanlış
Örneğin, Internet Explorer 10 İspanyolca sürümü Windows Katalanca yerelleştirilmiş sürümünü çalıştıran bir bilgisayara yüklemeye çalışırsanız bir dil uyuşmazlığı karşılaşacaklardır. İspanyolca Katalanca Dil Arabirim Paketi (LIP) dil için ana dil olsa da, bu ortamda Katalanca belirli Internet Explorer 10 yükleyici sürümü kullanmanız gerekir.

Internet Explorer 10, etkin bir dilde yüklemek için işletim sistemi sürümü için doğru Internet Explorer 10 yükleyiciyi karşıdan yükleme. Bunu yapmak için uygun olarak aşağıdaki Microsoft Download Center Web gidin:Not Bu bilgiler, Internet Explorer 10 Yükleyici yalnızca İngilizce olmayan sürümleri için geçerlidir. Desteklenen İngilizce olmayan bir ortamda Yükleyicisi'nin İngilizce sürümünü kullanıyorsanız, İngilizce'de yükleme işlemi devam edecek, ancak yüklenen bir program, işletim sistemi dili ile eşleşir.

Casus yazılım önleme ve virüsten koruma yazılımınızı geçici olarak devre dışı

Uyarı Bu geçici çözüm, kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilen saldırılara karşı bir bilgisayar veya bir ağ daha savunmasız kılabilir. Biz bu geçici çözüm önerilmez, ancak dilerseniz bu geçici çözümü uygulamak için bu bilgiler sağlanmaktadır. Bu geçici çözümü kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Geçici olarak Internet Explorer 10 yüklemeden önce casus yazılım önleme veya virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakmak isterseniz, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Windows Güvenlik Duvarı'nı açın.
 2. Casus yazılım önleme ve virüsten koruma yazılımı devre dışı bırakın. Bu, right–click casus yazılım önleme veya virüsten koruma yazılımı bildirim alanında simgesi yapmak ve i Çıkış veya Devre dışı bırakma.
 3. Casus yazılım önleme veya virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakıldıktan sonra Internet Explorer'ı yeniden yüklemeye çalışın.
 4. Internet Explorer'ın yükleme tamamlandıktan sonra casus yazılım önleme ve virüsten koruma yazılımını devre dışı yeniden etkinleştirin.
 5. Sistem ve program için en son güncelleştirmeleri yüklemek için Windows Update'e gidin.

Internet Explorer 10 yeniden yüklemek için

Internet Explorer 10 son programın kaldırılıp sonra yeniden denerseniz, yükleme işlemi başarılı olmayabilir. Sistem başlangıç program yüklenmesi için gerekli olan geçici kurulum dosyalarını kaldırma çünkü bu sorun oluşabilir. Bu sorun oluştuğunda, Internet Explorer 10 yeniden yüklemeyi denemeden önce 20 dakika beklemenizi öneririz.

Internet Explorer 10 kaldırmak için

Internet Explorer 10 kaldırmak isterseniz, şu adımları izleyin:
 1. ' I tıklatın Başlat Düğme türü Programlar ve Özellikler Arama kutusunu ve ardından Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle Sol bölmede.
 2. İçinde Bir güncelleştirmeyi kaldırmak Liste, "Microsoft Windows" bölümü aşağı doğru kaydırma.
 3. Sağ tıklatma Internet Explorer 10,'ı tıklatın Kaldırmave sonra tıklatın Evet ne zaman istenir.
 4. İşlemi tamamlamak ve Internet Explorer'ın önceki sürümünü geri yüklemek için uygun şekilde aşağıdaki bağlantılardan birini tıklatın:
  1. Şimdi Yeniden Başlat
  2. Daha sonra yeniden

Diğer sorunlar

Bir veya daha fazla bu sorun giderme yöntemleri tarafından çözümlenemeyen yükleme sorunları yaşıyorsanız, aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesinde Internet Explorer Dağıtım Kılavuzu "Internet Explorer Kur işlemi başarısız" bölümüne bakın:
Internet Explorer 10 dağıtım kılavuzu

Özellikler

Makale numarası: 2820688 - Last Review: 3 Mart 2013 Pazar - Gözden geçirme: 2.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2820688 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2820688

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com