XADM: Klasör yeniden kopyaladığınızda izinler korunur

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 282241 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Özgün klasörden izinleri, Outlook 2000, Exchange 2000 Server çalışan bir bilgisayara bağlanmak için kullanın ve sonra size ait bir klasör için sahip bir klasöre kopyalayın, yeni klasörün özelliklerinde korunur. Örneğin, bir klasörün izinlerini yazar ve bu klasöre sahip olduğunuz başka bir klasöre kopyalayabilir, özgün klasörün sahibi, yeni klasörün sahibi olarak listelenir.

Bu sorun genel veya özel bilgi deposunda klasörleri yeniden oluşabilir, ancak ortak klasörlerle oluşma olasılığı daha yüksektir unutmayın.

Neden

Kopyalama işlemi sırasında korunmuş için özgün klasörden, erişim denetim listesi (ACL) neden bir yanlış eşleştirmesini nedeniyle Exchange Server 5.5 ve Exchange 2000 Server erişim hakları, bu sorun oluşur.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, sonra bu klasöre kopyalanan yeni klasör için izinleri el ile değiştirin. Bir klasörün izinlerini görüntülemek için <a0></a0>, klasörü sağ tıklatın, sonra da Özellikler ' i tıklatın ve izinler sekmesini tıklatın.

Durum

Microsoft bu sorunun, Microsoft Exchange 2000 Server'da bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Exchange Server 5. 5'te bu koşullar altında bir klasöre kopyaladığınızda, yeni klasörün üst klasörün izinlerini devralır, ancak özgün klasörden izinleri hiçbiri sürdürülür. Exchange 2000 Server'da, ana klasörün izinleri hala devralınır, ancak özgün klasörden izinleri de sürdürülür.

Özellikler

Makale numarası: 282241 - Last Review: 13 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
  • Microsoft Outlook 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbexchange2000sp2fix kbpending KB282241 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:282241

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com