NASıL YAPıLıR: Bir işlemi, bir kilitlenme bilgi dökümü yakalama için kısayol tuşları kullanma.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 282421 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, bir işlemin bir kilitlenme bilgi dökümü yakalamak için kısayol tuşları kullanma. UserModeProcessDumper8_1_2929_5.exe aracı sisteminizde, Platform Software Development Kit'e (SDK), bir Windows hata ayıklama aracı olarak veya tek başına bir program olarak yüklenebilir. Windows hata ayıklama araç paketi Microsoft Yükleme Merkezi'nden bir parçası olarak yüklenebilir. Dosyayı karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini tıklatın:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=E089CA41-6A87-40C8-BF69-28AC08570B7E&displaylang=en

Önceki karşıdan yükleme sitesi, tüm Windows hata ayıklama araç paketi içerir. Microsoft Windows NT veya Microsoft Windows 2000 çalıştıran herhangi bir bilgisayarda kolayca yüklenebilir. Simge, kullanıcı kurulumu dökümü için hata ayıklama araçlarını grubunda görüntülenir.

Windows hata ayıklama araç paketini yüklerseniz, bu varsayılan kullanıcı modu özel durum işleyici değiştirebilir ve Drwtsn32 program aşağıdaki komut satırını kullanarak varsayılan program olarak re-registered gerekebilir:

c:\ >drwtsn32 -i

Userdump.exe aracını kullanarak bir kilitlenme bilgi dökümü yakalama

Userdump aracını kullanmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

 1. Userdump aracı ile birlikte gelir Kur.exe programını çalıştırın. Bu yordam Userdump.sys dosyası, bir çekirdek modu sürücüsü yükler ve bir işlem dökümü simgesi Denetim Masası'nda da oluşturur.
 2. Denetim Masası'nda, İşlem dökümü simgesini tıklatın.
 3. Kısayol tuşları</a0> sekmesini tıklatın.
 4. Yeni ' yi tıklatın.
 5. Aşağı açılan kutusunda, "A" harfi (veya seçtiğiniz başka bir harf) seçin. Bu mektubu Userdump.exe aracı, belirli bir işlem için bir kilitlenme bilgi dökümü oluşturduğunuz zaman bildirmek için kısayol tuşu olarak geçmektedir.
 6. Kendi işlem adını (örneğin, "notepad.exe", "burada uygulama adını girin" etiketli kutusuna girin.
 7. Tamam ' ı tıklatın.
 8. Yeniden işlem dökümü çıkmak için Tamam ' ı tıklatın.
 9. Microsoft Windows Notepad.exe programını başlatın.
 10. Notepad.exe programını çalıştıran bilgisayarınızda, CTRL + ALT + ÜST KRKT tuşunu ve tüm üç tuşa aynı anda türü tutarken tutun:
  dökümü

  Sonra CTRL, ALT ve üst karakter tuşları serbest bırakın.
 11. Anahtar bir kilitlenme bilgi dökümü oluşturmak hazır olduğunuzda, "A" harfini içeren (veya, anahtar önceki adımda # 5 seçmiş olabilirsiniz).

  Gri kutu Userdump.exe aracı C:\WINNT klasörüne bir kilitlenme bilgi dökümü oluşturma bildiren, ekranınızın sol üst köşesinde görüntülenir. Ancak, dosyayı şimdi "Notepad.dmp" olarak adlandırılır. Kilitlenme bilgi dökümü oluşturulduğunu doğrulamanız gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 282421 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowto kbhowtomaster KB282421 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:282421

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com