Chyba pri Office 365 kiosku používatelia pokúsi nastaviť profil programu Outlook pre Exchange Online v Office 365: "šifrované pripojenie k e-mailovému serveru nie je k dispozícii"

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2826047 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PROBLÉM

Office 365 Kiosk používateľ pokúsi nastaviť e-mailové konto programu Exchange Online v programe Microsoft Outlook 2010 alebo Microsoft Outlook 2013. Avšak, profil používateľa programu Outlook nie je automaticky nastavená. Namiesto toho sa užívateľ dostane chybové hlásenie podľa vyhľadávanie nastavenia servera pošty v programe Outlook:
Šifrované pripojenie k e-mailovému serveru nie je k dispozícii.
Pokúsiť o nešifrované pripojenie, kliknite na tlačidlo Ďalej.
Aj keď užívateľ e-mailovú adresu a heslo správne zadané na stránkeAutomatické nastavenie kontapridať nové konto sprievodcu v programe Outlook sa zobrazí toto chybové hlásenie.

PRÍČINA

Toto správanie sa vyskytuje, ak používateľ sa pokúša o pripojenie klienta Outlook k službe Exchange Online pomocou funkcie Exchange Autodiscover. Úrad 365 Kiosk plány nepodporujú prístup k pošty v službe Exchange Online pomocou Exchange pripojenie pomocou programu Outlook.

RIEŠENIE

Ak chcete obísť toto správanie, vykonajte jeden z nasledujúcich krokov:

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Ďalšie informácie o plánoch kiosku Office 365, pozri Office 365 pre podniky - Kiosk plán.

Ak Office 365 užívateľov, ktorí nie sú stánok užívateľov dostanete toto chybové hlásenie, pozri nasledujúci článok Microsoft Knowledge Base:
2404385 Program Outlook nemôže nastaviť nový profil pomocou funkcie Exchange Autodiscover pre schránku Exchange Online v Office 365
Potrebujete ešte pomoc? Prejdite na Komunita používateľov balíka Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2826047 - Posledná kontrola: 4. júla 2014 - Revízia: 5.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Exchange Online
Kľúčové slová: 
o365 o365a o365e o365p o365m o365022013 kbmt KB2826047 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2826047

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com