Vytlačené farby nemusia zodpovedať farby na obrazovke

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 282897 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

ZHRNUTIE

Pri tlači súbor, ktorý obsahuje farebné obrázky v systéme Windows XP, farba na vytlačenom dokumente nemusia zodpovedať farby, ktoré vidíte na monitore. Tento článok obsahuje podrobné metódy vyskúšať, ktoré môžu pomôcť znížiť rozdiel vo farbe medzi to, čo vidíte na obrazovke monitora a tlačený dokument.

Tento článok je určený pre začínajúcich alebo stredne pokročilých používateľov.

Zistíte to ľahšie nasledovať kroky, ak si tento článok vytlačíte.

Príznaky problému

Pri tlači súbor, ktorý obsahuje vzory farieb (poltóny) v systéme Windows XP, farba na tlačený dokument vyzerá odlišná od farby, ktoré vidíte na obrazovke monitora.

Metód na riešenie problému

Zariadenia, ako sú digitálne fotoaparáty, počítačové monitory, tlačiarne a skenery vyrábať farby inak. Preto vytlačené farby nemusia vyzerať presne ako na obrázku, ktoré vidíte na obrazovke monitora. Image Color Management (ICM) ovládacie prvky vytlačené farby v systéme Windows XP, ale ovládač tlačiarne má tiež systém správy farieb. Farebné rozdiely nastane, keď dva systémy nesúhlasia. Farebné rozdiely môžete upraviť pomocou nasledujúcich metód.

Metóda 1: Vypnúť ICM tlačiarne

  1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Ovládací Panel, kliknite na tlačidlo Tlačiarne a iný hardvér, a potom kliknite na tlačidlo Tlačiarne a faxy.
  2. Kliknite pravým tlačidlom myši na tlačiareň a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
  3. Kliknite na tlačidlo Predvoľby tlačiarne, kliknite na tlačidlo Rozšírené, a potom vypnúť ICM.
Poznámka ICM možnosti sa môžu líšiť od jednej tlačiarne ovládač do druhej.

Metóda 2: Nainštalujte najnovšie ovládače pre Windows XP tlačiarne

Zistiť a nainštalovať najnovšie ovládač tlačiarne sa má použiť v systéme Windows XP, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://Update.Microsoft.com

Metóda 3: Obráťte sa na výrobcu tlačiarne získať najnovšie ovládač tlačiarne

Ďalšie informácie o dodávateľov hardvéru a softvéru kontaktné informácie, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://support.Microsoft.com/GP/vendors
Spoločnosť Microsoft poskytuje kontaktné informácie tretích strán, aby vám pomohol nájsť technickú podporu. Tieto kontaktné informácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Spoločnosť Microsoft nezaručuje presnosť kontaktných informácií týchto tretích strán.

Ak nie ste spokojní s získanie najnovšieho ovládača tlačiarne, môžete niekoho požiadať o pomoc alebo kontaktovať technickú podporu. Informácie o tom, ako to urobiť, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://support.Microsoft.com/contactus/

Ako zabrániť farba tlače problémy v budúcnosti

Dôležité ICM je funkcia operačného systému, ktorý mapuje rozdiely v farieb z rôznych zariadení, napríklad skenery, fotoaparáty, monitory a tlačiarne. ICM používa štandardné zariadenie profily International Color Consortium (ICC). Avšak, nie všetky aplikácie používať tieto štandardné profily. Obráťte sa na výrobcu tlačiarne môžete získať profil pre tlačiareň, ktoré by vám umožní tlačiť vhodnú farbu duplicite.

Referencie

Ďalšie informácie o správe farieb nájdete na nasledovných webových lokalitách spoločnosti Microsoft:

Vlastnosti

ID článku: 282897 - Posledná kontrola: 28. júna 2013 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbresolve kbbug kbpending kbmt KB282897 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 282897

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com