Oturum açma adı, Görev Yöneticisi'nde veya eksik belgeler ve ayarlar klasörü adı eşleşmiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 283111 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Karşılama olduğunda görüntülenir, herhangi bir kullanıcı klasörleri altında belgeler ve ayarlar klasörü adını veya diğer adları kullanıcılar sekmesinde Görev Yöneticisi'nde görüntülenen adları eşleşmiyor.

Neden

Denetim Masası'ndaki <a1>kullanıcı hesapları</a1> aracında hesabının adını değiştirdiyseniz, bu davranış oluşabilir. Bunu yaparak, yeni bir ad, Hoş Geldiniz ekranında görünür, ancak gerçek bir hesap adının aynı kalır. Belgeler altındaki klasörlerin ve <a2>Settings klasörü</a2> ve <a4>Görev Yöneticisi'nde listelenen adları fiili hesap adını gösterir.

Çözüm

Bir kullanıcı hesabının görünen adı değiştirilmişse, bu davranışı gidermek için <a0></a0>, bulabilirsiniz hangi hesabı yeni bir görünen ad için bir kullanıcı olarak oturum açma, Görev Yöneticisi'ni başlatma ve sonra kullanıcılar</a0> sekmesini tıklatarak ait. Etkin olarak işaretlenmiş kullanıcı şu anda oturum açmış bir hesaptır. Ayrıca, belgeler ve Ayarlar altındaki klasörlerin şu anda oturum açmış kullanıcı için Başlat ' ı sağ tıklatıp sonra Araştır ' ı tıklatarak ait olduğu dışında bulabilirsiniz. Windows Gezgini, şu anda oturum açmış olan kullanıcının kullanıcı klasörü Başlat Menüsü klasöründe sonra başlar.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir. Karşılama, gerçek bir hesap adı kullanıcı hesabının tam adı alanını görüntüler.

Daha fazla bilgi

Windows XP Home Edition'da, yalnızca Hoş Geldiniz ekranında görüntülenen adı gibi kullanıcı hesabının gerçek adını değiştiremezsiniz. Tüm diğer Windows XP sürümlerinde, hesap adını değiştirebilirsiniz:
  1. Bilgisayarım ' ı sağ tıklatın ve sonra Yönet ' i tıklatın.
  2. Genişletmek için Yerel Kullanıcılar ve gruplar'ı tıklatın.
  3. ' ı tıklatın.
  4. Değiştirmek istediğiniz hesabı sağ tıklatın ve sonra da <a2>Yeniden Adlandır</a2>'ı tıklatın.
  5. Komut isteminde set komutunu çalıştırın; % HomePath % değişkeni hala eski kullanıcı adını gösterir.
Not: Bu kullanıcı için belgeleri altında görüntülenen klasör ve ayarlar klasörü adı değişmez.

Özellikler

Makale numarası: 283111 - Last Review: 15 Ocak 2006 Pazar - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbprb KB283111 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:283111

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com