Word 2003 ve Word 2002'nin elyazısı tanıma özelliği hakkında sık sorulan sorular (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 283160 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

El yazısı tanıma özelliği el yazınızı bir fare denetlemek veya bir üçüncü taraf çizim tableti, Wacom veya Calcomp tarafından oluşturulanlardan gibi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Bu girişi otomatik olarak klavyeyle yazılmış metne dönüştürülebilir veya bir mürekkep içinde "nesne" kendi el yazınızla olarak bırakılabilir. Microsoft Word belgeniz çizilmiş sketches içerir böylece el yazısı tanıma özelliği, bir çizim işlevi de destekler.

Bu özellik Microsoft Office'in yalnızca Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, ingilizce, Japonca ve Korece dil sürümlerinde kullanılabilir.

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
278927D2002: Yükleme ve yapılandırma, konuşma ve el yazısı tanıma hakkında genel bilgi
306906NASıL YAPıLıR: Install ve Windows XP'de elyazısı tanıma yapılandırma

Daha fazla bilgi

El yazısı tanıma hakkında

El yazısı tanıma, yazmak yerine, tüm Microsoft Office program dosyasına metin girmek için kullanabilirsiniz. Bir çizim tableti veya tablet-PC; gibi bir el yazısı giriş aygıtı kullanarak bunu yapabilirsiniz veya farenizi kullanarak yazabilirsiniz.

El yazınız Daktiloyla yazılmış karakterlere dönüştürdü ve metin ile aynı boyutta ile varolan herhangi bir metni, satır içi eklenir. Microsoft Word ve Microsoft Outlook, "mürekkep nesne olarak", yazma, böylece el yazınız belgedeki yer bırakmak için bu seçeneği seçebilirsiniz. Ayrıca, taşınabilir aygıtınızla birlikte gelen yönergeleri izleyerek Microsoft Word'e bir cep içinde alınan el yazısı notlar dönüştürebilirsiniz.

Soru ve Yanıtlar

 1. Hangi dillerde el yazısı tanıma özelliğini destekliyor mu?

  El yazısı özelliği, Microsoft Office'in yalnızca Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, ingilizce, Japonca ve Korece dil sürümlerinde kullanılabilir.
 2. El yazısı tanıma, benim el yazısını metne neden değişmez kullanabilirim?

  Microsoft Word ve Microsoft Outlook içinde mürekkep olarak el yazısını ekleyebilirsiniz. Diğer Microsoft Office programlarında, el yazısını metin olarak yalnızca ekleyebilirsiniz. Yazı defteri ve Her Yere Yaz araç çubuğunda Mürekkep'i veya metin için seçenekleri vardır. Metin sizi görmesini, metninizi, bir mürekkep nesnesi olarak kalmasını sağlamak için "mürekkep şişe" simgesini.
 3. SORUNUM var "metin" el yazısı mürekkep nesnelere dönüştürebilirsiniz?

  EVET. "Metin" nesneyi seçin ve sonra <a0>Dil</a0> çubuğunda veya Herhangi bir yere Yaz defteri için <a1>Elyazısı</a1> iletişim kutusunda düzeltme düğmesini tıklatın. (Dile ait verileri katıştır seçili koşuluyla) görüntülenen son seçim mürekkep nesnesi olacaktır. Metni, mürekkep nesnesine dönüştürmek için seçin. Aynı yöntemi tersten mürekkep nesneleri metne dönüştürmek için kullanılır.

  Not: varsayılan olarak, Word, Outlook'ta e-posta düzenleyiciniz olarak seçildi. E-posta düzenleyiciniz olarak Word'Ü devre dışı bırakmak için Microsoft Outlook içinde mürekkep olarak el yazısı ekleyemezsiniz.
 4. Neden benim el yazısı tanınmıyor?

  Bazı durumlarda, kalem vuruşları tanımayı zorluk nedeniyle oluşabilir. Aşağıdakileri deneyin:
  • Sözcüğün tümünü bir kerede, harfler arasında duraklamadan yazın.
  • Sözcükler arasında boşluk bırakın.
  • Try yazma veya yazdırma daha okunaklı ve daha büyük boyutta.
 5. Mürekkep nesne olarak el yazısı eklediğinizde, neden çok küçük veya çok büyük olduğu?

  Mürekkep nasıl büyük veya küçük tarafından saptanan eklenmiş el yazısı yazınızı yere metin girme ekleme noktasına boyutudur. Mürekkep nesnesinin boyutunu artırmak için <a0></a0>, ekleme noktasında büyük olacak şekilde yazı tipi boyutunu değiştirme'yi deneyin. Boyutunu azaltmak için <a0></a0>, ekleme noktasını yazı tipi boyutunu daha küçük olacak şekilde değiştirin.
 6. ı yazma el yazısı neden eklenmiyor Her Yere Yaz, seçtiğim zaman?

  Ekranda herhangi bir yeri, bu seçeneği, ancak metin dosyasına yazıyorsanız yeri alanından farklı bir konumda olabilir ekleme noktasına girilir da yazabilirsiniz. Yazmaya başlamadan önce metin farklı bir konuma dosyasında istediğiniz yere ekleme noktasını taşıyın girmek için. Yukarı ve aşağı tuşlarını Her Yere Yaz defterinde, fare veya klavyeniz tek yönlü tuşlar.
 7. Benim el yazısı ne kadar hızlı tanınıyor nasıl değiştirebilirim?

  Hızlandırmak veya el yazısı tanınma hızını yavaş. Dil çubuğundan el yazısı ' ı tıklatın ve sonra Çizgili kağıt veya Herhangi bir yere Yaz'ı tıklatın. Seçenekler ' i tıklatın ve sonra Genel sekmesini seçin. Tanıma altında kaydırıcıyı sola veya sağa hareket ettirin.
 8. Daha denetimli bir el yazısı girme yöntemi var ya da Her Yere Yaz kullanmak zorunda?

  Yazı defteri</a0> seçeneği modunda, ekleme noktasında belgeye daha sonra eklenen bir "kağıt çizgili" yazmanızı sağlar. Giriş Denetimi altındaki uygun simgeler seçerek giriş yöntemleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Writing Pad menüsünde bu moda geçmek için Herhangi bir yere Yaz'ı tıklatın.
 9. Başka hangi el yazısı tanıma bana sağlayabilir?

  El yazısı tanıma özelliği, el yazısı tanımaya iki ayrı modu ve el yazınız metin veya mürekkep nesnelere dönüştürme olanağı sunan ek olarak, eldeki-serbest çizim nesneleri oluşturabilir, bir çizim özellik sunar.
 10. Seçilen el yazısı seçenekleri neden görüyorum, bir sözcüğü sağ tıklattığınızda MIYIM?

  El yazısı seçenekleridüzeltmeDil çubuğundan aynıdır. Düzeltme seçeneklerini ayarlama yapmak hem alternatif sözcükler seçin ya da metin ve mürekkep nesnesi arasındaki görüntü modunu değiştirme olanak verir.

  Bu seçenek, bir sözcüğü sağ tıklattığınızda görünür, seçtiğiniz metin el yazısı ile girildiği anlamına gelir ve dile ait verileri olan ilişkili.

  Not: kaydedilirler, mürekkep nesneleri kutusunun Kaydet sekmesindeki dile ait verileri katıştır denetleyin bile, bu dile ait verileri korur (Araçlar) menüsünde, Seçenekler ' i tıklatın) seçilmemiş. Mürekkep nesnenize metin olarak görüntülenir ve dosya boyutunu ve Diğer liste seçimini kaldırmak istediğiniz (el yazısı nesnesini sağ tıklatın ve kısayol menüsünden Mürekkep nesnesi), bu seçeneği kapatılmış dosyanızı kaydedin. Özgün belgeniz bu değişikliği yapmadan önce hangi verilerin hakkında daha fazla bilgi kaybına uğrayabilir çevrimiçi yardımına bakın.
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 283160 - Last Review: 23 Mart 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Word 2003
 • Microsoft Word 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbhandwriting kbfunctions KB283160 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:283160

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com