Bir sunucuda şifrelenmiş dosyaları kurtarma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 283223 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Kullanıcıların uzaktan bir Windows 2000 sunucusu üzerinde dosya şifrelemesi. Kullanıcıların anahtarları, sunucuda depolanır.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 uzaktan sunucu bir NTFS bölümü varsa ve Active Directory içinde temsilcilik için güvenilen sunucudur sunucusundaki dosyaları şifrelemek için bir kullanıcı izin verir. Uzaktan şifreleme, kullanıcı sertifikasını ve özel anahtar şifreleme ve şifre çözme işlemleri için sunucusunda yerel bir profil olarak yüklenmesi gerekir. Sunucu profil Kerberos temsilcisi aracılığıyla erişim elde eder. Bir kullanıcı profili ve özel anahtarları bile, kullanıcının hiçbir zaman etkileşimli olarak sunucuya oturum sunucuda depolanan sahip olması gerektiğini unutmayın önemlidir. Uzaktan şifrelenmiş dosyaları, yalnızca bu profilde depolanan özel anahtarlar kullanılarak şifrelenir. Gezici profili varsa, yerel olarak kullanılmak üzere kopyalanacaktır.

Profil aşağıdaki iki yoldan biriyle edinilebilir:
  1. Kullanıcı, sunucu kullanıcıyı taklit ettiğinde, karşıdan yüklenen bir gezebilen kullanıcı profili (RUP) sahip olur.
  2. Sunucu, kullanıcı ve daha sonra istekleri yerine yeni bir yerel profili oluşturur veya kendinden imzalı bir şifreleme dosya sistemi (EFS) sertifikası oluşturur.
Dosya bir sunucuda uzaktan şifreleme olağanüstü durum kurtarma, yöneticilerin, kullanıcıların önceden şifrelenmiş dosyaların şifresini yeteneği korumak için bazı adımları tamamlaması gereken yeni zorluklarından tanıtır. Olağanüstü durum kurtarma senaryosunda, veri dosyalarını, değil kullanıcıların özel anahtarlarının içeren güvenli kullanıcı profilleri yedekledikten (ve RUPs kullanılmazsa,) kullanıcıların çözmek veya önceden şifrelenen dosyalara erişmek gideremez ve çözemez. Bu gerçekleşirse, yalnızca veri kurtarma aracısı önceden şifrelenen dosyaları şifresini çözmeniz mümkün olacaktır.

Bu senaryoyu engellemek üzere, birkaç seçeneğiniz vardır:
  1. Tam bir işletim sistemi ve profil kovanları, yalnızca veri dosyalarını yedekleyin.
  2. Gezici kullanıcı profilleri kullanın.
  3. Bir yeniden yönlendirilen Belgelerim klasörünü olması durumunda, Grup ilkesi üzerinden bir dosya sunucusuna, Grup ilkesi nesnesi (Belgelerim klasörü, diğer bir sunucuya yeniden yönlendirmek için GPO) değişiklik. Örneğin <a0>Belgelerim</a0> klasöründeki dosyalar şifreleniyor ve Belgelerim klasörü, Grup ilkesi üzerinden bir sunucuya yönlendirilir, Grup ilkesi'nde <a2>sunucu</a2> yolunu değiştirme sorun etkisini.

Özellikler

Makale numarası: 283223 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo kbnetwork KB283223 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:283223

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com