DMP Uploader Sistem Merkezi 2012 Yapılandırma Yöneticisi Service Pack 1'de bozuk bir döngüye giriyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2832598 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
 • Toplu Güncelleştirme 1 System Center 2012 Configuration Manager (ConfigMgr) Service Pack 1'in yüklü olması.
 • Tek başına birincil site sunucusu veya bir hiyerarşi ConfigMgr ortamında yükleyin.
 • Windows Intune abonelik oluşturun ve Windows Intune Bağlayıcısı kurun.
 • Windows Intune hizmeti Windows Intune için ilk karşıya yükleme başladığında, veri aktarımları arasındaki bazı özel durumlar atar.
Bu senaryoda, DMP Uploader bileşen kuyruğa atılmış iletileri (1 saniye) göndermek sürekli olarak çalışır ve Windows Intune için karşıya yükleme denemesi başarısız olur. Bu sorunla karşılaşıp karşılaşmadığınızı belirlemek için bkz: Daha fazla bilgi bölümüne geçebilirsiniz.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunun yaşandığı sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilemiyorsa, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir durumdaysa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme gerekiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Tam listesi Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarını veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bu dil için kullanılabilir bir düzeltme olmadığından değil.

Önkoşullar

Bu düzeltmeyi uygulamak için bilgisayarınızda yüklü olmalıdır Sistem Merkezi 2012 Configuration Manager Service Pack 1 için toplu güncelleştirme 1 yüklü.

Yeniden başlatma bilgileri

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Not Bu düzeltme paketini yüklemeden önce Yapılandırma Yöneticisi Yönetim konsolunu kapatmanızı öneririz.

Düzeltme değiştirme bilgileri

Bu düzeltme önceden yayımlanmış bir düzeltmenin yerini almaz.

Dosya bilgileri

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahip aşağıdaki tabloda listelenir. Tarihleri ve saatleri bu dosyaların Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için kullanın Saat dilimi sekmesinde Tarih ve saat Denetim Masası'ndaki öğe.

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıDosya sürümüDosya boyutuTarihSaatPlatform
Microsoft.ConfigurationManager.dmpconnector.dataupload.dll5.0.7804.120832,43223 Şub 201301:40x64

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

ConfigMgr birincil site sunucusunda bu sorunla karşılaşıp karşılaşmadığınızı belirlemek için aşağıdaki hata sıralama için Dmpuploader.log dosyasını denetleyin:
 • Hata iletisi aşağıdakine benzer son eşitleme sürüm olduğunu bir dizi:

  Çoğaltma grubu CloudDmp son eşitleme sürüm 0 startUpload... SMS_DMP_UPLOADER Tarihsaat 80 (0x0050)

  Çoğaltma grubu CloudDmp son eşitleme sürüm 0 startUpload... SMS_DMP_UPLOADER Tarihsaat 80 (0x0050)
 • Ardından veri iletiminin birini iptal edildiğinde, aşağıdakine benzer bir hata iletisi:

  Hata: Yükleme iletim d3a29650-b117-4fd1-b1f5-45af089198e4 blockID 1 iptal ve hata kodu NoError SMS_DMP_UPLOADER durum koduyla başarısız oldu. Tarihsaat 80 (0x0050)
 • Ve daha sonra karşıya yükleme işlemi başarısız olmaya devam aşağıdakine benzer hata iletileri, bir dizi tarafından izledi:

  Hata: StartUpload özel durum: [sunucu bir iç hata nedeniyle isteği işleyemedi. Hata hakkında daha fazla bilgi için ya IncludeExceptionDetailInFaults (ServiceBehaviorAttribute veya <serviceDebug>yapılandırma davranışından) özel durum bilgilerini istemciye geri göndermek veya izlemeyi Microsoft .NET Framework 3.0 SDK belgelendirmesi olarak açın ve istemci izleme günlüklerini inceleyin sunucuda etkinleştirin.] SMS_DMP_UPLOADER<b00> </b00> </serviceDebug>Tarihsaat 80 (0x0050)

  Hata: StartUpload özel durum: [sunucu bir iç hata nedeniyle isteği işleyemedi. Hata hakkında daha fazla bilgi için ya IncludeExceptionDetailInFaults (ServiceBehaviorAttribute veya <serviceDebug>yapılandırma davranışından) özel durum bilgilerini istemciye geri göndermek veya izlemeyi Microsoft .NET Framework 3.0 SDK belgelendirmesi olarak açın ve istemci izleme günlüklerini inceleyin sunucuda etkinleştirin.] SMS_DMP_UPLOADER<b00> </b00> </serviceDebug>Tarihsaat 80 (0x0050)

Referanslar

Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için bkz. Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması.

Özellikler

Makale numarası: 2832598 - Last Review: 9 Mayıs 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft System Center 2012 Configuration Manager Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbqfe kbfix kbhotfixserver kbsurveynew kbexpertiseinter kbmt KB2832598 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2832598

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com