מתקבלת הודעת שגיאה לגבי מחיצה כאשר אתה מתקין את Windows XP באמצעי אחסון דינאמי

תרגומי מאמרים תרגומי מאמרים
Article ID: 283421 - View products that this article applies to.
הרחב הכל | כווץ הכל

On This Page

מאפייני הבעיה

בעת ניסיון להתקין את Windows XP בדיסק דינאמי, אתה עלול לקבל את הודעת השגיאה הבאה:
Windows XP cannot recognize the partition you selected.

Setup cannot install Windows XP on this partition. However, you can go back to the previous screen, delete the partition. and then select the resulting unpartitioned space.

Setup will then create a new partition on which you can install Windows XP. ?(Windows XP אינו מזהה את המחיצה שבחרת. אין באפשרות תוכנית ההתקנה להתקין את Windows XP במחיצה זו. עם זאת, באפשרותך לחזור למסך הקודם, למחוק את המחיצה ואז לבחור את השטח הלא מחולק למחיצות שייווצר. לאחר מכן יוצרת תוכנית ההתקנה מחיצה חדשה, שבה באפשרותך להתקין את Windows XP.)
הודעת השגיאה מופיעה גם אם הדיסק פגום או בלתי מזוהה.

סיבה

תופעה כזאת יכולה להתחרש משום שתוכנית ההתקנה של Windows XP לא תמיד מצליחה לבצע התקנה בדיסק דינמי. תוכנית ההתקנה של Windows XP יכולה לבצע התקנה רק במחיצה על דיסק בסיסי או באמצעי אחסון על גבי דיסק דינמי שהוא מחיצת מערכת או מחיצת אתחול, או מחיצה ש'נשמרה' קודם לכן באמצעות כלי השירות Diskpart.

מגבלה זו חלה משום שכדי להשתמש במהלך ההתקנה באמצעי אחסון דינמי פשוט או באיבר של מחשב מראה, חייב להתקיים ערך בטבלת מחיצות ה-MBR ?(master boot record). אמצעי אחסון דינאמיים שנוצרים על ידי Windows XP אינם מציבים פרטים על אמצעי אחסון דינמיים בטבלת מחיצות ה-MBR. במחשב עם מערכת הפעלה Windows XP, דיסקים דינמיים מאחסנים את פרטי המחיצות או אמצעי האחסון במסד נתונים בקצה של כל דיסק דינמי.

פתרון הבעיה

כדי לפתור את הבעיה, היעזר באחד משלושת הפתרונות הבאים.

מחק את המחיצה הדינאמית וצור מחיצה בסיסית

כאשר תוכנית ההתקנה של Windows XP מוחקת מחיצה בדיסק דינאמי, הדיסק חוזר למצב בסיסי. כל אמצעי האחסון הדינאמיים נמחקים ונתונים הולכים לאיבוד. לפני שתוכנית ההתקנה של Windows XP מוחקת מחיצה, היא מציגה את הודעת האזהרה הבאה:
The partition you attempted to delete is on a dynamic disk. Deletion of this partition will make all other partitions on this disk unusable.

Do not delete this partition if you need to keep any of the data on any of the partitions on this disk (המחיצה שניסית למחוק נמצאת בדיסק דינאמי. מחיקת מחיצה זו תהפוך את כל המחיצות האחרות בדיסק זה לבלתי ניתנות לשימוש. אל תמחק מחיצה זו אם עליך לשמור נתונים במחיצה כלשהי בדיסק זה).

התקן את Windows XP במחיצה השוכנת בדיסק בסיסי או באמצעי אחסון דינאמי שמור

כאשר דיסק אחר מותקן במערכת, דיסק במצב בסיסי או דיסק המשמש כאמצעי אחסון דינאמי שנשמר, באפשרותך להשתמש בו להתקנת Windows XP.

בעת הפיכת דיסקים לדינאמיים תוך כדי הפעלת Windows XP, פרטי ה-MBR היחידים הנשמרים הם פרטים על המערכת הנוכחית ועל מחיצות האתחול. דבר זה שונה מאשר ב-Windows 2000, שבו כל פרטי ה-MBR נשמרים בעת המרה מבסיסי לדינאמי.

השתמש בפקודה RETAIN בכלי Diskpart כדי ליצור פרטי מחיצת MBR

אם יש לך גישה לממשק משתמש גרפי ב-Windows XP שכבר נמצא במערכת, ייתכן שתוכל להשתמש בפקודה retain בכלי Diskpart כדי ליצור פרטים של טבלת מחיצות MBR.

הפקודה retain מכינה אמצעי אחסון פשוט דינאמי לתפקד כאמצעי האחסון של האתחול או של המערכת על ידי כתיבת הדגל המצהיר על כך שהמחיצה נשמרת במסד הנתונים של הדיסקים הדינאמיים ולאחר מכן הצבת ערך בטבלת מחיצות ה-MBR עבור אותה מחיצה.

המחשבים מבוססי-x86, הפקודה retain יוצרת ערך של מחיצת MBR באמצעי האחסון הפשוט הדינאמי, עם מיקוד. כדי ליצור מחיצת MBR, על אמצעי האחסון הפשוט הדינאמי להתחיל בהיסט מיושר עם צילינדר ולכלול מספר שלם של צילינדרים.

סטטוס

אופן פעולה זה הוא מכוון.

מאפיינים

Article ID: 283421 - Last Review: יום רביעי 31 ינואר 2007 - Revision: 1.2
המידע במאמר זה חל על:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
מילות מפתח 
kbnofix kbprb kbsetup KB283421

ספק משוב

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com