Windows XP'de birden çok ağ bağlantısı için diğer yapılandırma özelliği nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 283676 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, diğer yapılandırma işlevini birden çok ağ bağlantısı kurmak için nasıl kullanılacağı açıklanır. Taşınabilir bilgisayar kullanıyorsanız, el ile TCP/IP ayarlarını yeniden yapılandırmanız gerekmeden, ofis, hem de ev ağlarında kesintisiz işlem korumak için diğer yapılandırma işlevini kullanabilirsiniz. Bu özellik, bir DHCP sunucusu bulunamazsa, TCP/ıp'nin bir alternatif konfigürasyon kullanacağını belirtir. Diğer yapılandırma işlevselliği durumlarda bu ağlara birini bir DHCP sunucunuz varsa ve yapılandırma adresleme bir otomatik özel ınternet Protokolü (IP) kullanmak istediğiniz birden çok ağ bilgisayarı kullanmak daha yararlıdır.

Ve ev işyerinizde taşınabilir bir bilgisayar kullanıyorsanız, diğer yapılandırma işlevini kullanabilirsiniz. Bilgisayar, ofiste olduğunda, DHCP tarafından ayrılan bir TCP/IP yapılandırmasını kullanır. (Burada, bir DHCP sunucusuna erişiminiz yok) evde olduğunda, bilgisayar otomatik olarak diğer yapılandırmayı kullanır.


Diğer yapılandırma özelliğini kullanma

Diğer yapılandırma özelliğini kullanmak için <a0></a0>:
  1. Başlat menüsünde Denetim Masası ' nı tıklatın.
  2. Ağ ve ınternet bağlantıları'nı tıklatın.
  3. Ağ bağlantıları ' nı tıklatın.
  4. Yapılandırmak ve Özellikler ' i tıklatın, istediğiniz yerel ağ (LAN) veya yüksek hızlı ınternet bağlantısını sağ tıklatın.
  5. Internet iletişim kuralı (TCP/IP) tıklatın ve sonra Özellikler ' i tıklatın.
  6. Diğer yapılandırma</a0> sekmesini tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 283676 - Last Review: 10 Mayıs 2004 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowto kbhowtomaster kbnetwork KB283676 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:283676

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com