Office 365, Windows Intune ve Windows Azure dışında bir federasyon kullanıcısından imzalar "Bu Web sitesinin güvenlik sertifikasıyla ilgili bir sorun var." hatası

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2839590 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Kullanıcı federe bir kullanıcı bir Office 365, Windows Intune veya Windows Azure gibi Microsoft bulut hizmet dışı imzaladığında, login.microsoftonline.com aşağıdaki hata iletisini alır:
Bu Web sitesinin güvenlik sertifikasıyla ilgili bir sorun var.

NEDEN

Bir HTTP URL'si logout URL'si kullanılır, ancak oturum kapatma işlemi HTTPS URL'ye erişmek için kullanır, bu sorun oluşur. URL HTTPS bağlantılarını kabul edemez, kullanıcı bir hata iletisi alır.

Örneğin, logout URL http://idp.contoso.edu/idp/logout.htm ve https://idp.contoso.edu/idp/logout.htm kullanarak erişmek oturum kapatma işlemi çalışır, bu sorun oluşur.

ÇÖZÜM

Güvenlik onayları biçimlendirme dili (SAML) oturum kapatma isteğini kişisel olarak tanımlanabilen bilgiler (PII) gizliliğini korumak için güvenli bağlantı (HTTPS) gereklidir. Logout URL olması gerektiğini belirlemek için güvenlik belirteci hizmeti (STS) belgelerini gözden geçirin.

Bu sorunu gidermek için yöntem 1'i deneyin. Yöntem 1 sorunu çözmezse, yöntem 2'yi kullanın.

Yöntem 1: logout URL HTTPS isteklerini kabul edebilir emin olun

Logout URL'yi güncelleştirin, böylece HTTPS istekleri kabul edebilir. Bunu yapmak için Windows Azure Active Directory modülü için Windows PowerShell açın ve sonra aşağıdaki cmdlet'i çalıştırın:
Set-MsolDomainFederationSettings -DomainName user.contoso.com -LogOffUri <LogOffUri> -PreferredAuthenticationProtocol SAMLP
Not Bu komutta, <LogOffUri>logout URL temsil eder.<b00> </b00> </LogOffUri>

Yöntem 2: LogOffUri parametresinde belirtilen HTTP URL kaldırma

Windows Azure Active Directory (Windows Azure AD) otomatik olarak kullanıcının tarayıcı URL belirtilen olmayan bir logout kapalıysa kullanıcı oturumu kapatmak için bildiren bir ileti görüntüler.

LogOffUri parametre içinde belirtilen HTTP URL kaldırmak için Windows Azure Active Directory modülü için Windows PowerShell açın ve sonra aşağıdaki cmdlet'i çalıştırın:
Set-MsolDomainFederationSettings -DomainName contoso.com -LogOffUri “ ” –PreferredAuthenticationProtocol SAMLP
Önemli Tırnak işaretleri arasında bir boşluk olduğuna dikkat edin ("") komut satırında.

DAHA FAZLA BİLGİ

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu Web sitesi veya Windows Azure Active Directory forumları .

Özellikler

Makale numarası: 2839590 - Last Review: 3 Aralık 2013 Salı - Gözden geçirme: 9.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Azure
  • Microsoft Office 365
  • Microsoft Office 365 for enterprises (pre-upgrade)
  • Microsoft Office 365 for education  (pre-upgrade)
  • CRM Online via Office 365 E Plans
  • Windows Azure Recovery Services
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e o365m o365062011 o365022013 pre-upgrade after upgrade kbmt KB2839590 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2839590

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com