Varsayılan olarak, Windows Server 2003'te paylaşılan GPT disklerinde sunucu kümeleri desteklemez

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 284134 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Küme hizmeti, GUID bölüm desteklemiyor (GPT) diskleri için Microsoft Windows Server 2003'ün aşağıdaki sürümleri paylaşılan disklerin Tablo:
  • Windows Server 2003
  • Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1)
  • Windows Server 2003 Service Pack 2 (SP2)

Neden

Varsayılan olarak, Windows Server 2003 tabanlı sunucu kümeleri, GPT okunamıyor diskler. Bu nedenle, GPT diskleri programlar veya sunucu kümesindeki bu disk kaynaklarına bağımlı hizmetleri kullanılamıyor. Paylaşılan diskleri GPT diskleri desteklendiği için Küme hizmetini yükledikten sonra bu diskleri GPT diske veya yükseltme seçeneği kullanılamaz.

Tüm diskleri küme hizmeti yapılandırılmadan önce GPT'YE dönüştürülür, Yapılandırma Sihirbazı GTP diskleri sunucu kümesinde kullanılabilir olduğunu algılamaz. Bu nedenle, sihirbaz ile bir yerel çekirdek kaynağı tek düğümlü bir küme oluşturur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek ve Windows Server 2003 tabanlı bir sunucu kümelerinde, GPT diskleri desteğini etkinleştirmek için <a1>düzeltme</a1> 919117 yükleyin. <a1>Düzeltme</a1> 919117 hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
919117Bir düzeltme kullanılabilir, Windows Server 2003 tabanlı bir sunucu kümesi üzerindeki 2 terabayt büyük GUID bölüm tablosu (GPT) birimler için destek ekler

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Küme hizmeti kaldırın ve sonra tüm diskleri, ana önyükleme kaydı (MBR) biçimini kullanan yeniden temel diske dönüştürme.

Küme hizmetini kaldırma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
282227Nasıl yapılır: Windows Server 2003 kümede MSCS kaldırma
Diskleri dönüştürme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
282793Bir MBR disk (yalnızca 64-bit) bir GPT diski değiştirme

Özellikler

Makale numarası: 284134 - Last Review: 2 Nisan 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 7.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbclustering kbdiskmemory kbenv kbprb KB284134 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:284134

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com