Outlook'ta bir dosyaya bir kısayol içeren bir e-posta iletisi gönderdiğinizde, alıcı bir "Aşağıdaki güvensiz olabilecek eklere erişim engellendi Outlook" hata iletisi alır.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 284414 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Outlook'ta bir dosyaya bir kısayol içeren bir ileti gönderdiğinizde, alıcı, e-posta iletisinin "Bilgi" kutusunda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Outlook, aşağıdaki, güvensiz olabilecek eklere erişimi engelledi:
Alternatif olarak, herhangi bir iletinin alıcı alabilirsiniz ve ek kullanılamaz.

Not Bu davranış oluşur, özgün dosyayı sağ tıklatın, dosyayı, Outlook'ta Gelen Kutusu) klasörüne sürükleyin ve sonra da <a2>kısayol ile Gönder</a2>'i tıklatın.

Neden

Bu davranış tasarım yüzündendir. Bu yöntemi kullanarak bir kısayol oluşturduğunuzda, bir .lnk dosyası oluşturulmadı. Kısayolları, program tarafından bağlantılı dosya olarak tanınır. Düzey 1 dosya eki olarak düşünülen ve zararlı olma olasılığı bulunan kısayollardır.

Not Dosya adı uzantıları .lnk veya .url olan kısayollar, Düzey 1 e-posta eki türleri ve alıcıya kullanılamaz ' dir.

Pratik Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için dosyaları paylaşmak için dosyaları güvenli bir ağ paylaşımına deftere nakledin. E-posta iletinize, alıcılara erişim verdiğiniz bu paylaşıma bir bağlantı ekleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Outlook blokları bu tür bir eki erişim, böylece alıcı dosyayı açamıyor. Ancak, aynı tür bir dosya için varolan bir kısayol iletiye sürükleyin ve sonra da dosyayı göndermek, alıcı dosya açma olanağınız olabilir.

Not Kısayolun bu Sürükle ve bırak yöntemini kullanarak göndermek için bu seçenek kullanılamaz.

Microsoft, güvenlik risklerine düzey 1 olarak dosya türlerini düzinelerce Sınıflandırılmamış. Bu dosya türlerini, .mdb, <a1>.mde</a1>, .ade veya .adp uzantılarına sahip dosyalar içerir.

Özellikler

Makale numarası: 284414 - Last Review: 29 Ocak 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office Outlook 2007
  • Microsoft Office Outlook 2003
  • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbattachments kbbackup kbfunclookup kbsecvulnerability kbaudit kbprb KB284414 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:284414

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com