"Out of pamäte alebo systémových prostriedkov" chybové hlásenie pri preberaní POP3 e-mailových správ

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 284425 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Keď preberáte správy z vášho Post Office Protocol Server (POP3) do súboru osobných priečinkov (PST), správy môže prestať sťahovanie sa nenačítajú všetky z nich. Nasledujúce chybové hlásenie môže zobrazia v Pokrok dialógové okno:
Odosielanie a prijímanie hlásené chyba (0x8007000E): z pamäte alebo systémových prostriedkov. Zatvoriť niektoré okná alebo programy a skúste znova.

PRICINA

Toto správanie sa môže vyskytnúť, ak sa pokúsite prevziať viac správy ako počítač dokáže spracovať.

RIEŠENIE

Obísť toto správanie, vykonajte jeden z nasledujúcich krokov:
  • Po zobrazí chybové hlásenie, kliknite na tlačidlo Odosielanie a prijímanie opäť chcete prevziať viac správ. ALEBO

  • Po prvé, Prevziať hlavičky správ a potom selektívne označiť e-mailové správy, ktoré chcete stiahnuť, čím sa znižuje počet správ do frontu pre prevzatie.

STAV

Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené na začiatku tohto článku.

DALSIE INFORMACIE

Keď sa začne proces odosielania a prijímania, program Outlook sa pripája k POP3 server a vytvorí úlohu prevziať každej správy. Ak existuje veľa správ na prevzatie programu Outlook môžu prečerpať systémové prostriedky pred jeho vytvoriť úlohy pre všetky správy na prevzatie. Program Outlook potom chová ako keby maximálny počet, ktorý dosiahol zahŕňa všetky správy, ktoré sú čakanie na serveri a za týždeň správy poskytujú presné pokroku ukazovatele. Iba náznaky sťahovanie problém sú že nie všetky správy sa prevezmú a že sa zobrazí chybové hlásenie.

Skutočné čísla líšiť, ale testovanie naznačuje, že počítač s 64 megabajtov (MB) pamäte RAM spustí zo zdrojov programu Outlook na stiahnutie približne 1200 správ.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 284425 - Posledná kontrola: 24. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbdownload kbwebserver kberrmsg kbprb kbmt KB284425 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:284425

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com