Düzeltme: BizTalk Server 2010'da bir WCF dayanarak SAP bağdaştırıcısı kullandığınızda, ileti SM58 içinde kalmış olur

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2845536
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Bu makale, aşağıdaki ürünler için geçerlidir:
  • Microsoft BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2010
  • Microsoft BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2013

Belirtiler

Microsoft BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2010'dan Microsoft Windows Communication Foundation WCF dayanarak SAP bağdaştırıcısı Microsoft BizTalk Server tabanlı bir bilgisayarda bir SAP sistemine bağlanmak için kullandığı varsayılır. WCF dayanarak SAP bağdaştırıcıyı SAP sisteminden Intermediate document (IDOC) iletileri aldığında bazı hatalarla karşılaşırsınız. Bu durumda IDOC iletileri SM58 işlem yürütülürken durumda SAP sisteminde kalmış olur. Ayrıca, BizTalk Server'da Uygulama günlüğünde aşağıdaki hata iletileri kaydedilir:
<EventData><Data>WCF özel</Data><Data>System.Runtime.InteropServices.COMException (0xC0C0163C): HRESULT özel durum: 0xC0C0163C at Microsoft.BizTalk.Adapter.Wcf.Runtime.BizTalkExecutionQueue.DequeueTaskCore() at Microsoft.BizTalk.Adapter.Wcf.Runtime.Batch2.SubmitMessage (IBaseMessage ileti, nesne userData), Microsoft.BizTalk.TransportProxy.Interop.IBTTransportBatch.SubmitMessage (IBaseMessage msg)</Data></EventData>
<EventData><Data>WCF özel</Data><Data>Microsoft.Adapters.SAP.RFCException: ayrıntıları: HataKodu = RFC_INVALID_HANDLE. AdapterErrorMessage = RfcWaitForRequest yürütülürken dinleyici üzerinde bir özel durum oluştu... System.ServiceModel.Dispatcher.ErrorHandlingReceiver.EndTryReceive (IAsyncResult sonucu, RequestContext & requestContext), Microsoft.Adapters.Internal.LayeredChannelBindingElement.LayeredInboundChannel'1.System.ServiceModel.Channels.IReplyChannel.EndTryReceiveRequest (IAsyncResult sonucu, RequestContext & içerik), Microsoft.ServiceModel.Channels.Common.Channels.AdapterReplyChannel.EndTryReceiveRequest (IAsyncResult sonucu, RequestContext & requestContext) at</Data></EventData>
NotBu sorun, WCF dayanarak SAP bağdaştırıcısı ana bilgisayar kapanır ya da ağ sorunları ortaya da oluşur.

Neden

Bu sorun, BizTalk bağdaştırıcısını hata iletileri SAP sistemine gönderir nedeniyle oluşur. Ancak, SAP sistem hata iletileri işleyemez.

Çözüm

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra farklı türde bir hata iletisi SAP sistemine gönderilir.

Toplu güncelleştirme paketi bilgileri

BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2013

Bu sorunu gideren düzeltme için BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2013 toplu güncelleştirme paketi 1'de bulunmaktadır.

Bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2892600 BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2013 için Toplu Güncelleştirme Paketi 1

BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2010

Bu sorunu gideren düzeltme için BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2010 toplu güncelleştirme paketi 3 bulunmaktadır.

Bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2617150 BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2010 için toplu güncelleştirme paketi 3


Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

BizTalk Server düzeltmeler hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

2003907 BizTalk Server düzeltmeleri hakkında bilgi
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft, bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında zımni veya başka türlü hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 2845536 - Last Review: 31 Ekim 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbbtsadapters kbmt KB2845536 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2845536

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com