Düzeltme: bir Oracle veritabanına bağlanmak için BizTalk Adapter for Oracle veritabanı kullandığınız zaman paket değişken tetikleyicisi işlemler başarısız

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2845542
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Bu makale, aşağıdaki ürünler için geçerlidir:
  • Microsoft BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2010
  • Microsoft BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2013

Belirtiler

Bir WCF tabanlı Oracle Oracle veritabanı için Microsoft BizTalk bağdaştırıcıdaki bağlantı göndermek olduğunu varsayalım. Ayrıca, bazı Oracle paket değişkenleri ve tetikleyici işlemleri Oracle Sunucusu üzerinde kullanılmakta varsayalım. Bu durumda, tetikleyici işlemleri başarısız olabilir ve aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
Bağdaştırıcıya gönderilen bir ileti"AdapterName> "üzerinde bağlantı noktası'nı Gönder"SendPortName> "URI ile"URI> askıya alınır.

Hata ayrıntıları: Microsoft.ServiceModel.Channels.Common.TargetSystemException: ORA-01400: NULL içine eklenemiyor ("". "". "")
ORA-06512: satırında 2 Oracle.DataAccess.Client.OracleException--->: ORA-01400: NULL içine eklenemiyor ("". "". "")
ORA-06512: at 2 hat
Oracle.DataAccess.Client.OracleException.HandleErrorHelper (Int32 errCode OracleConnection conn, IntPtr opsErrCtx, OpoSqlValCtx * pOpoSqlValCtx, nesne src, dize yordamı, Boolean bGüncelleştirmeleri Denetle)
Oracle.DataAccess.Client.OracleException.HandleError (Int32 errCode OracleConnection conn, dize yordamı, IntPtr opsErrCtx, OpoSqlValCtx * pOpoSqlValCtx, nesne src, Boolean bGüncelleştirmeleri Denetle)
Oracle.DataAccess.Client.OracleCommand.ExecuteNonQuery()
at Microsoft.Adapters.OracleCommon.OracleCommonUtils.ExecuteNonQuery (OracleCommonExecutionHelper executionHelper, OracleCommand komutu)
---Sonuna iç özel durum yığın izlemesi---

Neden

Bağdaştırıcı bağlantı elde ettiğinde oturum durumu yeniden sorun oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için bu düzeltmeyi yükleyin ve bağlantı havuzu gönderme bağlantı noktası özellikleri devre dışı bırak.

Toplu güncelleştirme paketi bilgileri

BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2013

Bu sorunu gideren düzeltme için BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2013 toplu güncelleştirme paketi 1'de bulunmaktadır.

Bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2892600 BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2013 için Toplu Güncelleştirme Paketi 1

BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2010

Bu sorunu gideren düzeltme için BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2010 toplu güncelleştirme paketi 3 bulunmaktadır.

Bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2617150 BizTalk Bağdaştırıcısı Pack 2010 için toplu güncelleştirme paketi 3


Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Referanslar

BizTalk Server düzeltmeler hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

2003907 BizTalk Server düzeltmeleri hakkında bilgi
Bağlantı havuzu oluşturma yapılandırması hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki MSDN Web sitesine bakın:
Oracle veritabanı bağdaştırıcısı bağlama özellikleri nasıl yapılandırılır

Daha fazla bilgi

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft, bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında zımni veya başka türlü hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 2845542 - Last Review: 31 Ekim 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbbtsadapters kbmt KB2845542 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2845542

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com