Microsoft SQL Server 2012'de yüksek kullanılabilirlik grup oluşturulamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2847723 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft SQL Server 2012'de yüksek kullanılabilirlik grup oluşturmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

Msg 41131, Düzey 16, 0, durum satırı 2
Grubu kullanılabilirliği duruma getirmek için başarısız oldu 'availability_group' çevrimiçi. İşlem zaman aşımına uğradı. Yerel Windows Server Yük devretme kümeleme (WSFC) düğüm çevrimiçi olduğundan emin olun. Daha sonra Grup kaynak kullanılabilirlik WSFC kümede varolduğundan emin olun. Sorun devam ederse, kullanılabilirlik Grup bırakın ve yeniden oluşturmak gerekebilir.

Neden

Bu sorun, SQL Server oturum açma [NT AUTHORITY\SYSTEM] hesabı eksik veya hesabın yüksek kullanılabilirlik grubu oluşturmak için gerekli izinleri yoksa oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1: el ile gerçekleştirilecek adımlar kullanma
 1. Bir oturum açma SQL Server içinde barındıran bir çoğaltma kullanılabilirliğini grubunuzdaki her SQL Server bilgisayarda [NT AUTHORITY\SYSTEM] hesabı oluşturun.
 2. [NT AUTHORITY\SYSTEM] hesabı aşağıdaki sunucu düzeyi izinleri verin:
  • Herhangi bir kullanılabilirlik grubunu değiştirme
  • SQL bağlanma
  • VIEW server state

  Not Hesabı için hiçbir izin verilir emin olun.
Yöntem 2: Komut dosyası kullan
 1. [NT AUTHORITY\SYSTEM] hesabı oluşturmak için bir sorgu penceresinde aşağıdaki komutu çalıştırın:

  USE [master]
  GO
  CREATE LOGIN [NT AUTHORITY\SYSTEM] FROM WINDOWS WITH DEFAULT_DATABASE=[master]
  GO

 2. [NT AUTHORITY\SYSTEM] hesabı izinleri vermek için bir sorgu penceresinde aşağıdaki komutu çalıştırın:

  GRANT ALTER ANY AVAILABILITY GROUP TO [NT AUTHORITY\SYSTEM]
  GO
  GRANT CONNECT SQL TO [NT AUTHORITY\SYSTEM]
  GO
  GRANT VIEW SERVER STATE TO [NT AUTHORITY\SYSTEM]
  GO

Daha fazla bilgi

[NT AUTHORITY\SYSTEM] hesabı SQL Server AlwaysOn sağlık algılaması tarafından SQL Server bilgisayarına bağlanmak için ve sistem durumu izlemek için kullanılır. Kullanılabilirlik grubu oluşturduğunuzda, sağlık algılaması kullanılabilirlik grubunda birincil kopya çevrimiçi olduğunda başlatılır. [NT AUTHORITY\SYSTEM] hesap yok veya yeterli izinlere sahip değil, sağlık algılaması başlatıldı ve kullanılabilirlik grup oluşturma işlemi sırasında çevrimiçi olamıyor.

Bu izinlerin kullanılabilirliği grubu birincil kopyasını barındıran her SQL Server bilgisayarının bulunduğundan emin olun.

Not SQL Resource.dll barındıran kaynak ana bilgisayar monitörü hizmet işlemi (RHS.exe) yalnızca bir sistem hesabı altında çalışır.

Bkz.SQL Server 2012 AlwaysOn ortamlarda otomatik yerine çalışma sorunlarını giderme Otomatik Yük devretme senaryolar sorun giderme ve diğer belirtiler hakkında daha fazla bilgi için.

Özellikler

Makale numarası: 2847723 - Last Review: 7 Haziran 2013 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
Anahtar Kelimeler: 
kbexpertiseinter kbprb kbsurveynew kbmt KB2847723 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2847723

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com