Etkin başlatılamıyor Directory ek bileşenleri; hata iletisi yok yetkilisi kimlik doğrulaması için Görüşülen that durumlar

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 284929 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Active Directory'yi yükledikten sonra etki alanı denetleyicisinde Active Directory ek bileşenleri başlatılamıyor olabilir. Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları ek bileşenini başlatmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisi görüntülenebilir:
Adlandırma bilgileri bulunamıyor, nedeni: hiçbir sertifika yetkilisi için kimlik doğrulaması kurulamadı. Sistem yöneticinize başvurun.

Neden

Bu davranış, etki alanı adı hizmeti (DNS) doğru yapılandırılmadığında oluşabilir.

Çözüm

Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, DNS sunucunuzdaki bölgelerin doğru yapılandırıldığını ve DNS sunucunuzun Active Directory etki alanı adı içeren bölge için yetkili olduğunu doğrulayın.

Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları ek bileşenini başlatmak yeniden deneyin. Aynı hata iletisini alırsanız, Active Directory'yi kaldırın, bilgisayarı yeniden başlatın ve sonra Active Directory'yi yeniden yüklemek için DCPROMO kullanın DCPROMO yardımcı programını kullanın. Active Directory başarıyla yüklendiğini doğrulayın.

Daha fazla bilgi

Active Directory'yi yüklemeden önce yüklemek ve, Active Directory etki alanı adı için yetkili olan DNS sunucusu yapılandırmanız gerekir. Active Directory, düzgün çalışabilmesi için DNS bağlıdır ve SYSVOL paylaşımının oluşturulmasını gerektirir.

Not: SYSVOL paylaşımı, bir NTFS bölümüne yüklenmelidir. En az bir NTFS bölümü Active Directory'yi yüklemek için etki alanı denetleyicisinde bulunmalıdır.

Active Directory başarıyla yüklendiğini doğrulamak için:
  1. DNS Yöneticisi'ni başlatın ve sonra da doğru DNS girdilerinin %SystemRoot%\System32\Config dizinindedir Netlogon.DNS dosyasındaki girdilerle DNS Yöneticisi'nde girişler karşılaştırarak oluşturulmuş olduğunu doğrulayın.
  2. SYSVOL paylaşım oluşturuldu ve NETLOGON paylaşımına ve ilkesi ve komut dosyası klasörleri içerdiğini doğrulayın.
  3. Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları ek bileşenini başlatın ve etki alanı denetleyicinizi belirttiğiniz etki alanı için etki alanı denetleyicileri kapsayıcısının göründüğünden emin olun.
  4. Olay Görüntüleyicisi'ni açın ve sonra Active Directory başarıyla yüklendiğinden emin olmak için Dosya Çoğaltma hizmeti günlüğü, DNS sunucusu günlüğü ve sistem günlüğü girdilerini gözden geçirin.

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makalelere başvurun:

237675Active Directory için Etki Alanı Ad Sistemini Kurmak

241515Bir Etki Alanı Denetleyicisi için SRV Kayıtlarının Oluşturulması Nasıl Doğrulanır

239897SRV kaynak kayıtları etki alanı denetleyicisinde oluşturulan.

Özellikler

Makale numarası: 284929 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB284929 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:284929

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com