Popis upozornění na nedostatek místa na disku v systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 285107 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
DŮLEŽITÉ: Tento článek obsahuje informace o úpravě registru. Před úpravami je nutné registr zazálohovat. Seznamte se také s postupem při obnovení registru v případě, že nastane problém. Informace o zálohování, obnovení a úpravě registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
256986 Popis registru systému Microsoft Windows
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Když má počítač se systémem Windows XP málo místa na disku, zobrazí se zpráva o nedostatku místa na disku. Klepnutím na tuto zprávu spustíte Průvodce vyčištěním disku. Tento článek popisuje podmínky, za nichž dojde k zobrazení zprávy o nedostatku místa na disku.

Další informace

UPOZORNĚNÍ: Použijete-li program Editor registru nesprávně, můžete způsobit vážné problémy, které mohou vyžadovat přeinstalaci operačního systému. Společnost Microsoft nemůže zaručit, že potíže vzniklé v důsledku nesprávného použití programu Editor registru budete moci vyřešit. Program Editor registru používáte na vlastní nebezpečí. Když volné místo na disku klesne na 200 MB, zobrazí se jednou za relaci na 10 sekund následující zpráva:
Na jednotce [písmeno jednotky] dochází volné místo. Chcete-li uvolnit místo na disku odstraněním starých a nepotřebných souborů, klepněte sem.
Když volné místo na disku klesne na 80 MB, zobrazí se každé čtyři hodiny dvakrát za relaci na 30 sekund následující zpráva:
Na disku [písmeno jednotky] je velmi málo místa. Klepnutím sem uvolníte místo odstraněním starých nebo nepotřebných souborů.
Když volné místo na disku klesne na 50 MB, bude se každých pět minut na 30 sekund zobrazovat následující zpráva, dokud volné místo na disku opět nevzroste nad 50 MB:
Na disku [písmeno jednotky] je velmi málo místa. Klepnutím sem uvolníte místo odstraněním starých nebo nepotřebných souborů.
Poznámka: Existuje hodnota registru, která umožňuje zakázat tuto funkci. Pokud chcete zakázat kontroly volného místa na disku, použijte následující postup, potom se odhlaste a znovu přihlaste: Proveďte následující kroky a pak ukončete program Editor registru:
  1. Klepněte na tlačítko Start, na příkaz Spustit, zadejte příkaz regedit a potom klepněte na tlačítko OK.
  2. Vyhledejte následující klíč registru a klepněte na něj:
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
  3. V nabídce Úpravy přejděte na příkaz Nový a potom klepněte na příkaz Hodnota DWORD.
  4. Zadejte název NoLowDiskSpaceChecks a pak stiskněte klávesu ENTER.
  5. V nabídce Úpravy klepněte na příkaz Změnit.
  6. Zadejte hodnotu 1 a klepněte na tlačítko OK.

Vlastnosti

ID článku: 285107 - Poslední aktualizace: 29. prosince 2007 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbinfo KB285107

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com