Düzeltme: Adlandırılmış örnekleri otomatik başlatma ayarlarını değiştir varsayılan örneği için otomatik başlatma seçeneklerini değiştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 285979 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 351022 (SHILOH_bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Adlandırılmış örneğinin SQL Sunucu hizmetini otomatik başlatma seçeneğini değiştirdiğinizde, SQL Enterprise Manager (SEM) kullanarak, sunucu yanlış SQL Sunucu hizmetini otomatik başlatma seçeneği <a0>Varsayılan</a0> örneğinin yerine değiştirir. SQL Server Enterprise Manager içinde SQL Sunucu hizmetini otomatik başlatma seçeneğini görüntülemek, ayrıca, varsayılan örnek ve adlandırılmış kopyaları her zaman gerçek ayarları ne olursa olsun aynı değere sahip. Bu sorun ayrıca Microsoft Dağıtılmış işlem Düzenleyicisi (MSDTC) hizmetini otomatik başlatma seçeneği uygulanır, ancak SQL Aracı hizmeti için geçerli değildir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Yerine, değiştirme veya otomatik başlatma seçeneği SEM görüntüleme, değiştirme veya otomatik başlatma seçeneğini kullanarak, aşağıdaki araçlardan birini görüntüleyin:
  • SQL Server Service Manager
  • Denetim Masası'ndaki Hizmetler

Durum

Microsoft SQL Server 2000'de bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 285979 - Last Review: 16 Ekim 2003 Perşembe - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbsqlserv2000sp1fix KB285979 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:285979

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com