Beskrivning av Samlad uppdatering 6 för System Center 2012 - Server Virtual Machine Manager

Artikelöversättning Artikelöversättning
Artikel-id: 2861038 - Visa produkter som artikeln gäller.
Visa alla | Dölj alla

På den här sidan

Introduktion

Den här artikeln beskrivs problemen som korrigeras i Samlad uppdatering 6 för Microsoft System Center 2012 - Virtual Machine Manager Server. Dessutom innehåller denna artikel Installationsinstruktioner för Samlad uppdatering 6 för System Center 2012 - Virtual Machine Manager Server.

Problem som korrigeras i uppdateringen

Virtual Machine Manager Server Update (KB2861038)

Problem 1
Virtual Machine Manager-tjänsten slutar när VMWare vSphere 4.1 uppdateras.

Hämta och installera Samlad uppdatering 6 för System Center 2012 - Server Virtual Machine Manager

Hämta information

Uppdateringspaketet är tillgänglig från Microsoft Update.
  • Så här på en dator som har installerat komponenten Virtual Machine Manager Server om du vill hämta och installera uppdateringen från Microsoft Update:
    1. Klicka på Start, och klicka sedan på På Kontrollpanelen.
    2. Kontrollpanelen, dubbelklicka på Windows Update.
    3. Klicka i fönstret Windows Update Sök Online efter uppdateringar från Microsoft Update.
    4. Klicka på Viktiga uppdateringar är tillgängliga.
    5. Välj Samlad uppdatering 6-paket och klicka sedan påOK.
    6. Klicka på Installera uppdateringar för att installera uppdateringspaketet.
  • Om du vill hämta uppdateringspaketet manuellt från Microsoft Update-katalogen, gå till följande Microsoft-webbplats:

    Virtual Machine Manager Server Update (KB2861038)
    Dölj bildenVisa bilden
    Hämta
    Hämta Samlad uppdatering 6 för Microsoft System Center 2012 - Virtual Machine Manager Server-paketet nu.
    Installera uppdateringspaketet manuellt genom att köra följande kommando från en kommandotolk:
    msiexec.exe/UpdatePaketnamn>
    Till exempel installera uppdateringen för Virtual Machine Manager Server (KB2861038), kör du följande kommando:
    msiexec.exe/Update KB2861038_vmmServer_amd64.msp

Filer som uppdateras i paketet Samlad uppdatering 6

Virtual Machine Manager Server Update (KB2861038)
Dölj bildenVisa bilden
assets folding start collapsed
Dölj tabellenVisa tabellen
Filer som har ändratsFilstorlekVersion
DB.Adhc.dll723,2483.0.6040.0
Engine.Adhc.Operations.dll694,5763.0.6040.0
Engine.Backup.dll51,4643.0.6055.0
Engine.BitBos.dll186,6323.0.6055.0
Engine.Deployment.dll428,3363.0.6040.0
Engine.IndigoAccessLayer.dll317,3603.0.6019.0
Engine.MomDal.dll571,6963.0.6040.0
Engine.Placement.dll231,7683.0.6057.0
Engine.Placement.ResourceModel.dll264,4963.0.6040.0
Engine.VmOperations.dll1,190,1923.0.6040.0
ImgLibEngine.dll1,263,9203.0.6040.0
Microsoft.EnterpriseManagement.DataCenterManager.UI.DataGrid.dll162,7363.0.6019.0
msiInstaller.dat12Ej tillämpligt
msiInstaller.exe174,0003.0.6005.0
msiInstaller.exe210,3523.0.6005.0
Remoting.dll640,9443.0.6019.0
Samlad uppdatering 6 för System Center 2012 (VMM) komplettera Notice_Localized languages.rtf80,474Ej tillämpligt
vmmAgent.exe3,143,9443.0.6055.0
vmmAgent.msi338,1760Ej tillämpligt
vmmAgent.msi3,832,320Ej tillämpligt
vmmguestagent.exe204,0403.0.6055.0
vmmGuestAgent.msi1,154,048Ej tillämpligt
vmmGuestAgent.msi1,405,952Ej tillämpligt
VMWareImplementation.dll1,899,2483.0.6060.0
WSManAutomation.dll35,1203.0.6040.0
WsManWrappers.dll2,079,0243.0.6040.0
 
Dölj bildenVisa bilden
assets folding end collapsed

Egenskaper

Artikel-id: 2861038 - Senaste granskning: den 8 augusti 2013 - Revision: 1.0
Informationen i denna artikel gäller:
  • Microsoft System Center 2012 Virtual Machine Manager
Nyckelord: 
kbfix kbqfe kbexpertiseinter kbsurveynew atdownload kbmt KB2861038 KbMtsv
Maskinöversatt
VIKTIGT: Denna artikel har översatts av Microsofts programvara för maskin-översättning och möjligen efterredigerats via CTF-teknologi av Microsofts community istället för av en professionell mänsklig översättare. För att du på ditt eget språk skall få tillgång till samtliga Knowledge Base-artiklar erbjuder Microsoft både mänskligt översatta såväl som maskinöversatta artiklar samt artiklar som efterredigerats av en community. En maskinöversatt artikel likväl som en artikel som blivit efterredigerad av en community är dock inte alltid helt perfekt, då de kan innehålla misstag i ordförrådet, syntax- och grammatikfel. Microsoft är inte ansvarigt för några felaktigheter, misstag eller skador orsakade av felöversättningar eller för våra kunders bruk av innehållet. Microsoft uppdaterar ofta sin programvara för maskinöversättning samt de verktyg som förbättrar den maskinöversatta efterredigeringen.
Den engelska versionen av artikeln är följande: 2861038

Ge feedback

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com