Düzeltme: Aynı anda kullanımda olan birden çok SQL Aracısı işleri birincil anahtarı hata iletisi ile başarısız olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 286253 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# HATA: 351502 (shiloh_bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Aynı oturum açma tarafından sahip olunan birden çok SQL Agent işi aynı anda başlatmak için zamanlanmıştır, bir veya daha fazlası işler için benzer bir hata iletisiyle başarısız olabilir:
Işi başarısız. Iş CopyM1ToMx sahibine (etkialanı\kullanıcı) sunucu erişimi olup olmadığını belirlemek için (nedeni: ihlali, PRIMARY KEY kısıtlaması 'PK__syscachedcredent__0AD2A005'. Yinelenen anahtar 'syscachedcredentials' nesne eklenemiyor. [sqlstate 23000] (Hata 2627) Ifade sonlandırıldı. [sqlstate 01000] (Hata 3621)).

Neden

SQL Agent bir işin sahibine sunucusuna erişimi olup olmadığını ve işin sahibine sysadmin rolünün üyesi olup olmadığını izler. Aynı anda iki işleri aynı oturum açma tarafından sahip olunan başladıysanız, aynı tablo, yerine birini ekleme ve başka bir güncelleştirme işlemi, bir satır eklemek her iki işleri deneyebilir. Her iki işleri tabloya satır eklemeye çalıştığınızda, bir birincil anahtar ihlali oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme

Not: aşağıdaki düzeltmeyi Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 1 için önce oluşturuldu.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
   File name     Platform
   ----------------------

   s80242i.exe   x86
				
Not: Dosya bağımlılıkları nedeniyle, en son düzeltme veya özellik, yukarıdaki dosyaları içeren ek dosyalar da içerebilir.

Pratik Çözüm

Bu yalnızca bir iş, bir kerede başlatıldığından, aynı oturum açma tarafından ait olan işler için başlangıç saatleri stagger.

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft SQL Server 2000'de bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 286253 - Last Review: 9 Ekim 2003 Perşembe - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbqfe kbsqlserv2000sp1fix KB286253 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:286253

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com