Chování síťové knihovny serveru SQL Server 2000 během rozpoznávání dynamických portů

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 286303 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek popisuje chování síťové knihovny serveru SQL Server 2000 jako zjišťování týkající se dynamických portů.

Další informace

SQL Server 2000 Books Online dokumentace popisuje mnoho vylepšení síťových knihoven. Konkrétně schopnost dynamicky určovat porty pro sekundární instance.

SQL Server 2000 klienty pomocí DBNETLIB ke zjištění portů. DBNETLIB je vždy načten ODBC nebo SQLOLEDB součástmi. DBNETLIB je zodpovědný za buď přímé volání IP/SPX nebo předávání požadavků přímo do sdílené paměti, pojmenované kanály nebo jiných síťových knihoven. DBNETLIB také zpracovává upřednostňované pořadí protokolů v případě, že sekundární protokol pokusy jsou nezbytné.

Nástroje pro konfiguraci klienta byla rozšířena, aby poskytnout možnost pro zjišťování dynamických portů. Povolíte-li nástroje pro konfiguraci klienta, žádné číslo portu je uložen pro položku alias a DBNETLIB se pokusí kontaktovat server prostřednictvím známých port UDP získat informace o správné připojení.

Poznámka: Zjišťování dynamických portů je pouze aavailable pro pojmenované instance serveru SQL Server 2000. Chování pro výchozí instanci serveru SQL Server 2000 je přesně stejné jako v předchozích verzích serveru SQL Server. Síťové knihovny předpokládá buď 1433 nebo globální výchozí port s nástroji pro konfiguraci klienta.

Pokud výchozí instance naslouchá na portu jiné než standardní port 1433, můžete zadat alias nebo změnit globální výchozí port. Lze také připojení k instanci serveru SQL Server pomocí jeho název serveru, úplného názvu domény (FQDN) nebo jeho IP adresu následovaný čárkou a číslo portu.

Vlastnosti

ID článku: 286303 - Poslední aktualizace: 13. prosince 2005 - Revize: 4.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto kbinfo KB286303 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:286303

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com