SQL Server 2000 ağ kitaplığı dinamik bağlantı noktası algılama sırasında davranışı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 286303 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, SQL Server 2000 ağ kitaplıklarının davranışını ilişkili dinamik bağlantı noktası algılama anlatılır.

Daha fazla bilgi

SQL Server 2000 Books Online belgelerde birçok ağ kitaplıkları için geliştirmeleri açıklar. Ikincil örnekleri için bağlantı noktalarını dinamik olarak belirlemek için özellikle yeteneği.

SQL Server 2000 istemcilerinin bağlantı noktalarını algılamak için gerçekleştirilecek DBNETLIB kullanın. DBNETLIB, ODBC veya SQLOLEDB bileşenleri tarafından her zaman yüklenir. Doğrudan ya da ıP/SPX görüşmesi yapma veya doğrudan paylaşılan bellek, Named Pipes veya diğer ağ kitaplıkları istekleri iletmek için DBNETLIB sorumludur. Ikincil bir iletişim kuralı girişimleri gerekli olduğunda, DBNETLIB de iletişim kuralının tercih sırasına göre işler.

Istemci yapılandırma yardımcı programı'nı dinamik bağlantı noktası algılama için bir seçenek sağlamak üzere genişletilmiştir. Istemci yapılandırma yardımcı programı'nı etkinleştirdiğinizde, hiçbir bağlantı noktası için diğer ad girişi depolanır ve DBNETLIB sunucu doğru bağlantı bilgilerini elde etmek için bilinen UDP bağlantı noktası üzerinden bağlanmaya çalışır.

Not Dinamik bağlantı noktası algılama yalnızca aavailable SQL Server 2000 adlandırılmış örnekleri için ' dir. SQL Server 2000 varsayılan örneği için davranışını tam olarak'SQL Server'ın önceki sürümleriyle aynıdır. Ağ kitaplıkları 1433'ya da kabul eder veya istemci yapılandırma yardımcı programı ile oluşturulan genel varsayılan bağlantı noktası.

Bir varsayılan örneği 1433 standart bağlantı noktası dışındaki bağlantı noktası dinlediği, bir diğer ad sağlaması veya genel varsayılan bağlantı noktasını değiştirin. Sunucu adının FQDN'SINI ya da, IP kullanarak SQL Server örneğine bağlanabilirsiniz adresi ardından bir virgül ve bağlantı noktası numarası.

Özellikler

Makale numarası: 286303 - Last Review: 13 Aralık 2005 Salı - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbinfo KB286303 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:286303

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com