SORUN: Eski VCM istemcisi'nden VCM veritabanına bağlanmak için

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 286347 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Havuzları SQL Server 2000 sunucusu olan bir bilgisayarda SQL Server 2000'de Visual Bileşen Yöneticisi (VCM) tarafından oluşturulan veya yüklenen istemci bileşenlerini, bu bileşenleri olmayan bir bilgisayarda bir Visual Bileşen Yöneticisi istemciden erişilemiyor. Aşağıdaki hata iletisi görüntülenir:
Hata: Dosya hatası modeli yükleniyor: oluşturma Repository başarısız uyumsuz depoyu veritabanı sürümü.

Neden

SQL Server 2000 havuz 3. 0'ı yükler. Visual Basic'de veya Visual Studio 6.0 istemcileriyle farklı depo bir şema kullanan havuz 2.0 vardır.

Çözüm

En az SQL Server 2000 istemci bileşenleri Visual Bileşen Yöneticisi istemci bilgisayarına yükleyin. Veya, Redist.txt SQL Server 2000 yükleme CD'sinde bulunan yönergeleri kullanarak yalnızca SQL Server 2000 Repository yeniden dağıtılabilir bileşenlerini yükleyin.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Havuz 3.0 SQL Server 2000'i yükler ve SQL Server 2000 sunucusu veya istemci bileşenlerini havuzu oluşturmak için yüklü olan bir bilgisayarda Visual Bileşen Yöneticisi'nin yükleme kullanırsanız, havuz 3.0 kullanır.

Havuz 3. 0'ı kullanarak bir VCM depo oluşturursanız, bu havuz 3.0 havuzuna erişilirken tüm VCM istemcilerinin yükseltmelisiniz.

Havuz 2.0/2.1 ile oluşturulan havuzları VCM istemciden Repository 3.0 ile erişilebilir; diğer bir deyişle, havuz 3.0 geriye dönük olarak uyumlu.

SQL Server 2000 sunucusu veya istemci bileşenlerini yükleme, MDAC 2. 6'yı yükler ve SQL Server 2000 erişim istemcileri, normalde MDAC 2.6 yüklemeniz gerekir. Ancak, bu makalede açıklanan sorun, MDAC sürümü için ilişkili değildir.

Özellikler

Makale numarası: 286347 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual Basic Enterprise Edition for Windows 6.0
  • Microsoft Visual Studio 6.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbclient kbdatabase kbfix kbmdacnosweep kbprb kbvs600sp5fix KB286347 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:286347

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com