NASıL YAPıLıR: Windows XP'de kod uyumluluk katmanları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 286705 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows XP uyumluluk düzeltmeleri Windows XP üzerinde çalışmak üzere tasarlanmamış olan programlar için dinamik olarak uygulamak teknolojisini içerir. Uyumluluk düzeltmeleri programının önceki bir sürümü, yeni işletim sistemindeki bu değişiklikler nedeniyle oluşabilecek sorunları önleme de yardımcı olmak için sağlanmıştır. Bu uyumluluk düzeltmeleri tek tek veya uyumluluk katmanları adlı kullanıma hazır grupları için kullanılabilir. Bu katman, yaygın olarak karşılaşılan bazı yapılandırmalar için tanımlandı.

Katman uyumluluğunu sağlar, özellikle Microsoft Windows 95'de yazılmış bir program için gerekli giderir örneğidir. Bu makalede Windows XP'deki uyumluluk katmanları komut dosyası.


Uygulama uyumluluk katmanları

Microsoft, uyumluluk teknolojileri kullanımı aracılığıyla, grafik kullanıcı arabirimi (GUI) araçlarını ve komut satırından erişilebilir olmasını sağlamak için araç bir dizi oluşturdu. Genellikle tercih edilen yöntem, uyumluluk düzeltmeleri veya katmanları uygulama GUI araçlardır, ancak bazen bir komut dosyası veya toplu iş dosyası katmanları uygulanmalıdır durumlarda da karşılaşabilirsiniz. Bu makalede, bir komut dosyası veya toplu iş dosyası arasında bir uyumluluk düzeltmesi uygulama açıklanmaktadır.

Toplu iş dosyalarında veya komut dosyaları, uyumluluk katmanları uyguladığınızda aşağıdaki komut sözdizimini kullanılmalıdır:
set __COMPAT_LAYER=[!]layer_name1 [layer_name2 ...]
				
Not: yok bir boşluk iki alt çizgi (_) "set" ve "COMPAT" arasında bu komut sözdizimi. Komut, her iki alt çizgiler çalışmaz.

Layer_name: Kısa adı uygulanmakta uyumluluk katmanı.
[!]Katmanlar veritabanı dosyalarına varolan uyumluluk düzeltmeleri eklenmemelidir.

Not: uyumluluk katmanı adlarını bir boşlukla ayrılmalıdır.

Örneğin:
set __COMPAT_LAYER=Win95 DisableThemes

set __COMPAT_LAYER=!Win95 DisableThemes
				
uyumluluk katmanı, bu şekilde uygulandıktan sonra devre dışı bırakmak için <a0></a0>, bir uyumluluk katmanı belirtmeden aynı komutunu kullanın.

Örneğin:
set __COMPAT_LAYER=
				
her yaygın uyumluluk katmanları kısa adını komut dosyasında <a1>set</a1> __COMPAT_LAYER komutuyla kullanılabilir vardır.

Kullanılabilir uyumluluk katmanları listesi, aşağıdaki kısa adını ve tam adını içerir:
  • DisableThemes - Disable Visual Temalar
  • ProfilesSetup - profil kurulumu desteği
  • 256Color - 256 renk
  • 640 x 480 - 640 x 480 ekran çözünürlüğü
  • Win95 - Windows 95
  • Win98 - Windows 98 / Windows Me
  • Win2000 - Windows 2000
  • NT4SP5 - Windows NT 4.0 SP 5
Bu yolla, uyumluluk katmanları uyguladığınızda, aynı zamanda toplu iş dosyası komutları tarafından kökenli başka herhangi bir işlem için uyumluluk katmanı özyinelemeli olarak geçirilir sağlayın. Komut dosyası bir noktaya ulaşmak ya da bir uyumluluk katmanı belirtmeden kümesi __COMPAT_LAYER komutuyla katmanı uyumluluk katmanı artık olduğu toplu iş dosyası iptal sonra. Bunlar durduruluncaya kadar uyumluluk katmanı geçerliyken başlatılmış tüm işlemleri altında uyumluluk katmanı hala çalışıyor.


SORUN GİDERME

Bu komutu nasıl uygulamak, örneğin, aşağıdaki senaryoyu düşünün:, programı başlatmadan önce birkaç önemli yapılandırma görevlerini gerçekleştiren bir toplu iş dosyası vardır. Program uyumluluk düzeltmeleri, Windows 95 uyumluluk katmanı ' bulunan bir dizi gerektirir. Uyumluluk katmanı Setup.exe program ve değil Setup.exe spawn tüm işlemleri uygulanması gerekiyorsa, GUI araçları tercih edilir. Daha sonra .bat veya .cmd dosyasını sağ tıklatın ve uyumluluk katmanı, toplu iş dosyasına uygulanır.

Aşağıdaki örnek, bu tür bir senaryo içinde kullanılan bir toplu iş dosyasının bir bölümünü göstermektedir:
MD C:\Program Files\MyCompany\MyApp
C:\Program Files\MyCompany\MyApp D:\i386\*.* kopyalama
C:\Program Files\MyCompany\MyApp\Setup.exe
Setup.exe dosyasını program uyumluluk düzeltmeleri Windows 95 uyumluluk katmanı tarafından sağlanan gerektirir ve özyinelemeli olarak bunlar için herhangi bir işlem tarafından Setup.exe kökenli geçirilmelidir, GUI araçları uygun değildir. Program uyumluluk katmanı gerektiren aramadan önce aşağıdaki komutu toplu iş dosyasında ekleyerek bu sorunu çözümleyebilirsiniz:
MD C:\Program Files\MyCompany\MyApp
C:\Program Files\MyCompany\MyApp D:\i386\*.* kopyalama
__COMPAT_LAYER ayarlamak Win95 =
C:\Program Files\MyCompany\MyApp\Setup.exe
Bu etkin Windows 95 uyumluluk katmanı Kur.exe programını ve özyinelemeli Setup.exe kökenli herhangi bir işlem için geçerlidir.

Bu teknik, toplu iş dosyalarında kullanılabilir önceki örnekte gösterildiği gibi ve oturum açma komut dosyalarında başarıyla da uygulanabilir. Bu sorunlar, uyumluluk katmanları gerektirir ve bu program diğer işlemler spawn; burada bir toplu iş dosyası ile çağırılmalıdır herhangi bir program tarafından geçirilen bir çözüme ağ yöneticileri sağlar.


Referanslar

Özellikler

Makale numarası: 286705 - Last Review: 25 Ocak 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster KB286705 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:286705

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com