DNS istemci hizmeti listede ilk sunucuyu kullanmaya dönmek.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 286834 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows 2000 etki alanı adı sistemi (DNS) istemcisi hizmeti (DnsCache), TCP/IP özelliklerinde yapılandırılan DNS sunucuları olarak kullanılacak sırayı edileceğine karar verir, belirli bir algoritma izler. DNS sunucu listesi reprioritized, Windows 2000 DNS istemcisi hizmeti sunucu önceliği belirli aralıklarla yeniden değil.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time  Version   Size  File name
  -----------------------------------------------------
  26-Sep-2001 10:09 5.0.2195.43 94,992 Dnsrslvr.dll
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft 2000 Service Pack 3'te düzeltilmiştir.

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra sunucu öncelikleri, varsayılan olarak 15 dakikada bir sıfırlanır. Bu davranış, aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyerek yapılandırılmış yapılandırabilirsiniz:

Anahtar: hkey_local_machıne\system\currentcontrolset\services\dnscache\parameters

ServerPriorityTimeLimit değeri:
Veri türü: REG_DWORD
Aralığı: 0x0 için 0xFFFFFFFF saniye

Bu değer, 0 (sıfır) olarak ayarlarsanız, sunucu öncelikleri hangi DNS sunucusu kullanmak için istemci hizmeti karar önce sıfırlanacaktır. Bu nedenle, yapılandırılmış bir DNS sunucusu ilk önce her sorgu denenir. Bu değeri değişikliklerin etkili olması için <a0></a0>, Windows 2000 yeniden başlatmalısınız. Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme

Özellikler

Makale numarası: 286834 - Last Review: 12 Ekim 2007 Cuma - Gözden geçirme: 3.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbdirservices kbfix kbwin2000presp3fix kbwin2000sp3fix KB286834 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:286834

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com