Numer ID artykułu: 287497 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Jeśli jesteś klientem Small Business znaleźć dodatkowe Rozwiązywanie problemów i dydaktycznych w Wsparcie dla małych firm .
Wersja tego artykułu do programu Microsoft Outlook 2000 zobacz temat 197316.
Wersja tego artykułu do programu Microsoft Outlook 2000 (IMO) zobacz temat 197315.
Wersja tego artykułu do programu Microsoft Outlook 98 zobacz temat 181325.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

Narzędzie do naprawy skrzynki odbiorczej (canpst.exe) służy do odzyskiwania folderów i elementów z uszkodzonego pliku folderów osobistych (pst) lub pliku folderów trybu Offline (ost) programu Microsoft Outlook 2010, Outlook 2007, Outlook 2003 i Outlook 2002. Scanpst.exe jest instalowany automatycznie podczas instalowania programu Microsoft Office lub programu Microsoft Outlook. Scanpst.exe nie jest dostępny do pobrania.

W tym artykule opisano narzędzie do naprawy skrzynki odbiorczej czy i jak sprawdza poprawność i naprawia błędy w pliku pst lub ost.

Jak użyć narzędzia do naprawy skrzynki odbiorczej

Aby odzyskać foldery i elementy z uszkodzonych pst lub ost za pomocą narzędzia do naprawy skrzynki odbiorczej, wykonaj następujące kroki.


Wideo: Jak naprawić pliki z folderu programu Outlook (pst)

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
assets video1
UUID =864d6ddc-b810-4c61-9737-9c4a1d6ca023 VideoUrl =http://aka.MS/ae4hso
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
assets video2


Uwaga W przykładach zawartych w poniższych sekcjach przedstawiono sposoby używania narzędzia do naprawy skrzynki odbiorczej do pliku pst, ale można użyć tych samych procedur dla pliku folderów trybu offline (ost).

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
Kliknij, aby rozwinąć
Krok 1: Uruchom narzędzie do naprawy Skrzynki odbiorczej, aby zdiagnozować i naprawić błędy


Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
Kliknij, aby rozwinąć
Krok 2: Odzyskiwanie naprawionych elementów


Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
Kliknij, aby rozwinąć
Krok 3: Odzyskiwanie naprawionych elementów z pliku kopii zapasowej

Zaawansowane informacje

Dla tych, którzy są zainteresowani w tej sekcji opisano dokładnie co robi narzędzie do naprawy skrzynki odbiorczej i jak narzędzie sprawdza poprawność i naprawia błędy w pliku pst lub ost.

Jakie narzędzie do naprawy skrzynki odbiorczej

Po uruchomieniu narzędzia do naprawy skrzynki odbiorczej w pliku folderów osobistych (pst), wykonuje następujące czynności:
 • Narzędzie do naprawy skrzynki odbiorczej analizuje folderów osobistych (pst) plik katalogu struktury i element nagłówki, aby spróbować odzyskać wszystkie foldery i elementy.
 • Jeśli narzędzie do naprawy skrzynki odbiorczej odzyska plik folderów osobistych (pst), oznacza to, że narzędzie do naprawy problemy znalezione i naprawione, co może.
 • Narzędzie do naprawy skrzynki odbiorczej usiłuje przekształcić dowolny plik w plik folderów osobistych (pst). Na przykład, jeśli zostanie zmieniona nazwa pliku wykonywalnego do"Cośpst"(bez znaków cudzysłowu), toolchanges plik do pliku pst instalację.
 • Narzędzie do naprawy skrzynki odbiorczej sprawia, że kopię zapasową każdego pliku folderów osobistych (pst) przed podjęciem próby naprawienia tego pliku.

Jak narzędzie do naprawy skrzynki odbiorczej sprawdza poprawność i koryguje błędy

ScanPST głównie sprawdza poprawność i naprawia błędy w wewnętrznych struktur danych pliku pst. Plik pst jest plikiem bazy danych. W związku z tym struktur, takich jak BTrees i odwołanie liczy, są sprawdzane i naprawy w razie potrzeby. Te obiekty niższego poziomu nie mają wiedzy struktur wyższego poziomu, takich jak wiadomości i elementy kalendarza i itd., które oparte są na nich.

Jeśli ScanPST ustali, że określonego bloku konstrukcji lub tabela jest nieczytelny lub jest on uszkodzony, ScanPST usuwa go. Jeśli tego bloku była częścią okreolonego elementu programu Outlook, element zostanie usunięty, gdy zostanie on sprawdzony.

Nie oczekujesz tego zachowania, ale usunięcie elementu jest odpowiednie, biorąc pod uwagę okoliczności. Ponadto tego konkretnego rodzaju sytuacja występuje rzadko i będą zawsze wprowadzane w pliku dziennika ScanPST.

Na wyższym poziomie bardziej widoczne zmiany, które są wyświetlane obejmować foldery i wiadomości.

Foldery

ScanPST sprawdza, czy każdy folder w pliku pst i wykonuje następujące operacje:
 1. ScanPST zapewnia, że są poprawne tablesassociated z folderem.
 2. ScanPST sprawdza każdy wiersz w każdej tabeli i sprawdza, czy wiadomość lub podfolder istnieje w systemie.
 3. Jeśli ScanPST nie może znaleźć wiadomość lub podfolder, ScanPST powoduje usunięcie wiersza z tabeli.
 4. Jeśli ScanPST znaleźć wiadomość lub podfolder, ScanPSTvalidates, wiadomości lub folder.
 5. Jeśli tego sprawdzania poprawności nie powiedzie się, uszkodzeniu tego folderu lub wiadomości i jest usuwana z tabeli i rozstrzyga, skreśla się.
 6. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, ScanPST nie innej marki analysisto pewno było zgodne z thevalues w tabeli wartości odzyskane teraz wiadomość. Uszkodzone foldery zostaną odtworzone od zera, jeśli to konieczne. Te foldery nie zawierają żadnych danych użytkownika.
Wiadomości

Większość użytkowników będą objęte operacji dotyczących wiadomości, ponieważ może spowodować coś mają zostać usunięte z pliku pst jest uszkodzony element. ScanPST wykonuje następujące operacje na wiadomości:
 1. ScanPST czy niektóre podstawowe operacje sprawdzania poprawności zamocowania stoły andrecipient. Ta operacja jest podobny do folderu współdziałania z messagesin go.
 2. Jak tylko tabeli adresata jest sprawdzana na guaranteerecipients, które są sformatowane poprawnie, ScanPST wprowadza wszelkie zmiany, które są wymagane tosynchronize tych zawartości tabeli adresata prawidłowe właściwości adresatów wiadomości. ScanPST gwarantuje również, że wiadomość folderu nadrzędnego odwołuje się toa prawidłowy folder. Następujące właściwości wiadomości są sprawdzane, aby thatthey się, że należy wykonać prawidłowe dane w formatach:
  • PR_MESSAGE_CLASS

   ScanPST sprawdza, czy ta właściwość istnieje. Jeśli właściwość nie istnieje, jest równa IPM.Uwaga.
  • PR_MESSAGE_FLAGS

   Każda flaga jest sprawdzany oddzielnie.
  • PR_SUBMIT_FLAGS

   Operacja dla flag wiadomości jest podobny do tego sprawdzania poprawności.
  • PR_CLIENT_SUBMIT_TIME

   Jeśli flagi Prześlij wskazują, że wiadomość jest oznaczona jako przekazywane, ta właściwość musi istnieć. Jeśli flagi Prześlij nie wskazują, że wiadomość jest oznaczona jako przekazywane, czas jest równa teraz.
  • PR_SEARCH_KEY

   Ta właściwość musi istnieć. Jeśli właściwość nie jest obecny, losowy identyfikator GUID jest generowany dla niego.
  • PR_CREATION_TIME

   Ta właściwość musi istnieć. Jeśli właściwość nie jest obecny, czas jest równa teraz.
  • PR_LAST_MODIFICATION_TIME

   Ta właściwość musi istnieć. Jeśli właściwość nie jest obecny, czas jest równa teraz.
  • PR_MESSAGE_SIZE

   Rozmiary są ponownie obliczane i w porównaniu do wartości przechowywanej. Jeśli rozmiary różnią się niektóre delta, wartość zostanie zapisany.
  Nie jest jawnie sprawdzana na właściwości związane z ciała lub na temat związany z właściwości, z wyjątkiem niejawna niskiego poziomu sprawdzania poprawności, które w tym artykule omówiono wcześniej. Właściwości wyświetlania adresatów są zmieniane na zgodne z odzyskanego tabeli adresata. Jak najszybciej po zakończeniu tej operacji innych algorytmów są uruchamiane zbieranie osieroconych wiadomości i umieścić je w folderze sierot.

  Aby uzyskać więcej informacji o drzewach binarnych (btrees) przejdź do następującej witryny firmy Microsoft:
  Szczegółowe badania struktur danych

Właściwości

Numer ID artykułu: 287497 - Ostatnia weryfikacja: 20 listopada 2013 - Weryfikacja: 7.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Outlook 2010
 • Microsoft Office Outlook 2007
 • Microsoft Office Outlook 2003
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
Słowa kluczowe: 
kbrepair kbhowto kbvideocontent kbmt KB287497 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu oprogramowania firmy Microsoft do tłumaczenia maszynowego i może być poprawiony przy użyciu technologii Community Translation Framework (CTF). Firma Microsoft udostępnia artykuły tłumaczone maszynowo, poprawione przez społeczność, a także tłumaczone przez tłumaczy profesjonalnych, aby zapewnić dostęp do wszystkich artykułów w bazie wiedzy w wielu językach. Artykuły tłumaczone maszynowo i poprawione mogą zawierać błędy pisowni, składniowe i gramatyczne. Firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za żadne nieścisłości, błędy ani szkody spowodowane przez niepoprawne tłumaczenia zawartości ani przez korzystanie z niej przez klientów. Więcej o strukturze CTF: http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/pl.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 287497

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com