Chyba: Typ spouštění služby je zakázán.

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 287516 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po odstranění služby Typ spouštění služby pravděpodobně zobrazen jako "Zakázáno" v rámci snap-in konzola Microsoft Management Console (MMC) služby. To bude dojít, pokud snap-in MMC služby byla otevřena před k odstranění služby a byl použit k zastavení služby před byl odstraněn.

Příčina

Snap-in služby není ukončena popisovač služby po zastaví službu. Při odstranění služby Správce služeb označí služba odstranění, ale služba nebude ve skutečnosti odstraněna dokud nezavřete všechny popisovače služby. Jakmile služba byla označena pro odstranění se nezdaří pokus o konfiguraci služby dotaz. Snap-in služby při jeho konfiguraci nelze položit dotaz zobrazuje typ spouštění služby jako "Zakázáno".

Řešení

Služba bude odebrán úspěšně po zavření modulu snap-in služby a všechny popisovače služby jsou ukončeny.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o chybu v produktech společnosti uvedených na začátku tohoto článku.

Další informace

Tomuto problému dojde pouze pokud je služba zastavena z modulu snap-in služby a aplikace programově poté odstraní služba ale snap-in služby zůstane otevřená.

Služby mohou být odstraněna programově pomocí API DeleteService() nebo pomocí příkazového řádku nástroje SC.exe, který je součástí Windows 2000 Resource Kit. Jako modul snap-in služby má otevřené popisovače na službu, všechny ostatní služby související operace proti odstraněné služby se nezdaří s chybou 1072 (ERROR_SERVICE_MARKED_FOR_DELETE).

Tento problém nebude probíhat, pokud je služba zastavena, pomocí nástroje příkazového řádku jako sc.exe nebo NET.exe nebo programově pomocí API ControlService() s kódem SERVICE_CONTROL_STOP ovládací prvek.

Vlastnosti

ID článku: 287516 - Poslední aktualizace: 21. listopadu 2006 - Revize: 4.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Win32 Application Programming Interface na těchto platformách
    • the operating system: Microsoft Windows 2000
Klíčová slova: 
kbmt kbapi kbbug kbkernbase kbnofix kbscm kbservice KB287516 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:287516

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com