Kullanıcı profili paylaşımlar gezici çevrimdışı dosyalar için <a1>önbellek</a1> seçeneğini devre gerekir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 287566 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Gezebilen kullanıcı profilleriyle, çevrimdışı dosyalar için <a1>önbellek</a1> seçeneğini devre dışı bırakmayın, eşitleme sorunlarını ortaya çıkabilir. Kullanıcı profili, kullanıcı profili dosyaları eşitlemek, çevrimdışı dosyalar hem de gezici kullanıcı profilleri girişimi olarak kararsız durumda yerleştirilebilir.

Neden

Çevrimdışı Dosyalar önbelleği</a1> seçeneğinde, sunucu ileti bloğu (SMB) protokolü dayanır ve SMB paylaşım, çünkü bu davranış oluşabilir.

Bir paylaşımda önbelleği seçeneği etkinleştirilmişse, yerel bilgisayardan uzak paylaşımda oluşturulan dosyaları önbelleğe alınabilir. Burada gezici kullanıcı profilleri bulunur veya önbelleği seçeneğinin etkin olduğu bir yol aracılığıyla erişilen paylaşımında önbelleği seçeneği etkinse, bu eylem, ancak eşitleme sorunlara neden olabilir.

Gezebilen kullanıcı profili Önbelleği seçeneğinin etkin olduğu bir paylaşım altında bulunuyorsa, çevrimdışı dosyalar için ve sunucudan kopyalanırlar gibi kullanıcı profilindeki dosyalar önbelleğe alır. Burada programları yeni kopyalarını bir dosya ile çalışır ve sonra özgün dosyayı yeniden adlandırın işlemek için böyle bir neden olur. (Çevrimdışı dosyalar önbelleğe yerel bilgisayardan uzak paylaşımda oluşturulan tüm dosyalar.)

Gezebilen kullanıcı profili dosyaları kullanıcının profil sunucusu paylaşımında geçici dosyaları kopyalayın ve bunları yeniden adlandırmak için çevrimdışı dosyalar kullanıcının profilinde dosyaları önbelleğe ekler.

Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, kullanıcı profillerini saklamak için ayrı bir paylaşım oluşturun ve sonra da, paylaşımdaki önbellek seçeneğini devre dışı bırak. (Önbellek seçeneği yalnızca Windows 2000 çalıştıran bilgisayarlar tarafından barındırılan paylaşımlarındaki devreden çıkarılabilir.)

Microsoft, ayrı bir sunucu üzerinde mümkün olduğunda gezici kullanıcı profilleri ve çevrimdışı etkin paylaşımları saklar önerir.
Komut satırı aracılığıyla Önbelleği seçeneğinin devre dışı bırakmak için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın.
 2. Çalıştır ' ı tıklatın.
 3. Cmd türü: Tamam ' ı tıklatın.
 4. Komut istemine yazın: net paylaşmak PaylaşımAdı /cache:no burada sharename paylaşılan klasörün adıdır,.

Kullanıcı arabirimi aracılığıyla Önbelleği seçeneğinin devre dışı bırakmak için <a0></a0>:
 1. Windows'yi kullanarak paylaşılan klasörü bulun Explorer.
 2. Klasörü sağ tıklatın ve sonra da Özellikler ' i tıklatın.
 3. Paylaşım sekmesini tıklatın.
 4. Önbelleğe alma düğmesini tıklatın.
 5. Bu klasördeki dosyaların önbelleğe alınmasına izin ver) onay kutusunu tıklatıp temizleyin.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Gezici profillerin saklandığı paylaşımlarda Çevrimdışı dosyalar için <a1>önbellek</a1> seçeneğini devre dışı bırakılmalıdır. Isterseniz, çevrimdışı etkin deposunu yeniden yönlendirilmiş klasörler ve aynı sunucuda gezici kullanıcı profilleri, farklı paylaşımlara olmaları gerekir.

ıntellimirror ve kullanıcı veri yönetimi ile ilgili ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:

Kullanıcı verileri ve ayarları yönetimi: http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/95cdb400-afd5-4297-a728-78ca96cc6d311033.mspx
ıntellimirror için ipuçları ve tricks: http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc750595.aspx

Özellikler

Makale numarası: 287566 - Last Review: 31 Ocak 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
 • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbenv kbprofiles KB287566 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:287566

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com