Windows Media Services için MIME türü ayarları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 288102 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Farklı türden dosyaları Internet üzerinden Exchange Multipurpose Internet Mail Extension (MIME) türlerini sağlar. Microsoft Windows Media dosyaları ve düzgün akışını sağlamak için Canlı yayınlarda, Web tarayıcıları ve sunucuları kendi MIME türleri Windows Media dosya türlerini tanımak için yapılandırılmış olması gerekir. Tarayıcılar genellikle otomatik olarak kendi MIME türleri olmasına rağmen bazı durumlarda, el ile ayarlamanız gerekebilir. MIME türleri, hemen her zaman bir Web sunucusunda el ile yapılandırılması gerekir.

Daha fazla bilgi

Web sunucusu MIME türü hakkında önemli noktalar

MIME türleri aşağıdaki dosya adı uzantısı ile ilişkilendirmek doğru yöntemi için ürün belgelerine başvurun:

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya uzantısıMIME türü
.asfvideo/x-ms-asf
.asxvideo/x-ms-asf
.wmaSes/x-ms-wma
.waxSes/x-ms-Yağlı
.wmvSes/x-ms-wmv
.wvxvideo/x-ms-wvx
.wmvideo/x-ms-wm
.wmxvideo/x-ms-wmx
.wmzUygulama/x-ms-wmz
.wmdUygulama/x-ms-wmd

Tarayıcı MIME türü hakkında önemli noktalar

Windows Media Player yüklü olduğunda tarayıcı MIME türlerini otomatik olarak ayarlanması gerekir. Microsoft Internet Explorer 2.0 veya sonraki bir sürümü veya Netscape Navigator 3.0 veya sonraki bir sürümü varsa, MIME türü otomatik olarak ayarlanır. Bu durum bile Internet Explorer veya Netscape Navigator Windows Media Player'ı yükledikten sonra yüklediğinizde geçerlidir. MIME türü ilgili sorunlarınız varsa, Windows Media Player yeniden yükleyin.

Microsoft Internet Explorer, AOL, Opera, ya da Netscape Navigator (veya Windows Media Player'ı yükledikten sonra bir tarayıcı yüklediyseniz) dışında bir tarayıcı kullanıyorsanız, MIME türlerini ayarlamanız gerekebilir. Bunu yapmanın en iyi yolu, Windows Media Player yeniden yüklemektir. Bunları değiştirmek için ayarları el ile ekleme aşağıdaki ayarları belirlemek için tarayıcı belgelerine başvurun:

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
UzantısıMIME türü
ASXvideo/x-ms-asf
WMASes/x-ms-wma
YAĞLISes/x-ms-Yağlı
WMVvideo/x-ms-wmv
WVXvideo/x-ms-wvx
WMvideo/x-ms-wm
WMXvideo/x-ms-wmx
WMZUygulama/x-ms-wmz
WMDUygulama/x-ms-wmd

Yardımcı uygulama için (Windows Media Player 7.1 ve 7) Wmplayer.exe veya Mplayer2.exe (Windows Media Player 7'den önceki sürümler) belirtin.

Windows Media Player genellikle yeniden yeni yüklenen tarayıcılar için MIME türlerini belirler. Windows Media Player sürüm 6.4 ayarlarını değiştirmek için Görünüm menüsünden Seçenekler ' i tıklatın, Biçimler sekmesini tıklatın ve sonra Windows Media Player ile ilişkilendirmek istediğiniz dosya türlerinin onay kutularını seçmek için tıklatın. Windows Media Player Web tarayıcılarda tüm seçili dosya türlerini kaydeder.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft performansı veya güvenilirliği, bu ürünlerin ilgili açık veya örtük hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 288102 - Last Review: 23 Kasım 2013 Cumartesi - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Media Services 4.0
  • Microsoft Windows Media Services 4.1
Anahtar Kelimeler: 
kbinfo kbmt KB288102 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 288102

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com