XL2002: Şifreleme düzeni hatası: Bu çalışma kitabı açık bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 288612 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir çalışma kitabını açtığınızda, aşağıdaki hata iletisi görüntülenir:
Bu çalışma kitabı parola bu bölgede bulunmayan bir şifreleme grubu ile korumalı yapıldı. Bu çalışma kitabında açılamıyor.

Neden

Bu sorun aşağıdakilerin tümü doğruysa oluşabilir:

 • Microsoft Windows Bölgesel Dil (yerel), Fransızca, çalışma kitabını güvenlik şifreleme türü zayıf şifreleme (XOR için) ve bir parola yazdınız ayarlanır.
 • Çalışma kitabı değişikliklere izin vermek üzere birden çok kullanıcı aynı anda paylaşılıyor.
 • Çalışma kitabını Excel 2002'de açmaya çalıştığınızda, ABD Ingilizcesi gibi başka bir dil için Microsoft Windows Bölgesel Dil (yerel) ayarlanır.

Pratik Çözüm

Fransızca Dil ve diğer diller arasında şifreli bir parola ile korunan bir çalışma kitabını paylaştırmak için şu adımları izleyin:
 1. Çalışma kitabından paylaşımını kaldırın.

  1. Araçlar menüsünde Çalışma Kitabını Paylaştır'ı tıklatın.
  2. Düzen sekmesini tıklatın aynı anda birden fazla kullanıcının değişiklik yapmasına izin ver onay kutusunu temizlemek için tıklatın.
  3. Tamam ' ı tıklatın.
  Not: çalışma kitabı paylaşımını kaldırdığınızda diğer kullanıcılar tarafından açıldığında, diğer kullanıcıların en son değişiklikleri çalışma kitabına kaydetmek kullanamazsınız.
 2. Şifreleme türü Office 97/2000 uyumlu için değiştirin.
  1. Araçlar menüsünden Seçenekler ' i tıklatın.
  2. Güvenlik sekmesini tıklatın Gelişmiş ' i tıklatın. Şifreleme türü Office 97/2000 uyumlu için değiştirin. Tamam ' ı tıklatın.
  3. Açık parolası kutusuna parolanızı yazın ve Tamam ' ı tıklatın. Parolanızı yeniden girmeniz istendiğinde, yeniden yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Çalışma kitabını yeniden paylaştırın.

Daha fazla bilgi

XOR şifreleme weakest şifrelemesini ' dir. Bu işlev, Fransızca yerel ayarları için varsayılan seçenektir. Yerel Fransızca XOR şifreleme kullanıldığında, bir çalışma kitabını paylaşabilirsiniz. Ancak, Excel 2002'de çalışan ABD Ingilizcesi gibi diğer yerel ayarlar için varsayılan şifreleme Office 97/2000 ile uyumlu değildir. XOR zayıf encrytion düzenini seçtiyseniz, bu ikinci durumda, çalışma kitaplarını paylaşmak için bu seçenek kullanılamaz.

Özellikler

Makale numarası: 288612 - Last Review: 24 Ocak 2014 Cuma - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kberrmsg kbpending kbprb KB288612 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:288612

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com