Gerçek Player, ISA Server üzerinden ınternet'e bağlanamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 288734 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Ağ korumak için Microsoft ınternet Security and Acceleration (ISA) Server 2000 kullanıyorsanız ve giden bir Köprü Metni Aktarım Protokolü (HTTP) istekleri için yalnızca kullanıcı KIMLIĞI-based erişime izin verecek şekilde yapılandırmanız ortamlarda, Real Networks Real Player ses veya video akışı almak için tüm kanalları bağlanabiliyor olmayabilir. Gerçek Player bağlanma girişiminde bulunur, ancak bunun açılamıyor ve "durum çubuğunda bağlantı" durumu, yalnızca görüntüler. Bu davranış, Web proxy tüm HTTP istekleri için kullandığınız herhangi bir istemci ile de alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Gerçek Player önce içinden ortam akışının alırsınız kaynak hakkındaki bilgileri ve kanal bilgileri toplamak için HTTP kullanır, bu sonra RTSP PNA ya da HTTP için ortam akışlarını kullanır. Genellikle, bu sorunu çözmek için varsayılan bağlantı noktası 8080 yanı sıra, ISA Server'ın iç IP adresini (Bu proxy ayarları, Görünüm menüsünde bulun, Tercihler'i tıklatın ve Proxy sekmesini için) Real Player proxy ayarlarını belirleyin ve HTTP proxy Real Player yapılandırın. Ancak, bu yöntem her zaman çalışmaz.

Yapılandırmadığınız gibi Real Player gerçekte Web proxy kullanıyormuş, istek Web Proxy hizmetine doğrudan gitmek, bu kimlik doğrulama, ve sonra bir doğrulama gerçekleştirmek için kullanılabilir yöntemlerin istem beklenir.

Bu sorun, Real Player 8.0 HTTP proxy altında proxy ayarlarını kullanacak biçimde yapılandırmak olsa bile, her zaman Web proxy kanal güncelleştirme bilgileri için Real Player Web sitesine bağlanırken kullanmaması nedeniyle oluşur. Bu durumda, doğrudan HTTP isteğini HTTP uygulama filtre tarafından yakalanan ve Web proxy hizmetine geçirilen. Web proxy HTTP uygulama filtresinden bir istek aldığında anonim erişimi ("Any Request") HTTP kurallarında izin verilir, yalnızca izin verilir. Bu tür bir kural varsa, istek reddedilir.

Bir istek S NAT isteğinden gibi işlem görür ve Web proxy hizmetine iletilen, uygulama filtre tarafından yakalanan, ilgili kimlik doğrulama ve tarafından saydam olarak kullanıcının kimliğini doğrulamak bir araç yoktur. Teknik olarak mümkün olmadığı için Tasarım gereği, ISA Server User ID tabanlı erişim denetimini kuralları için S NAT desteklemiyor. Yalnızca istemci kümesi tabanlı erişim denetimini olasıdır.

Ayrıca kullanmak yükleme güvenlik duvarı istemcisini istemcide ve güvenlik duvarı istemcisini HTTP yeniden yönlendirme olduğunda ISA Server ile başarıyla doğrular bile, kullanıcı kimlik bilgilerini Güvenlik Duvarı hizmetini için Web proxy hizmetini geçirilir değil.

Geçici Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz:

Yöntem 1

Istemci kümesi tabanlı iletişim kuralları (veya varsa, site ve içerik kuralları) HTTP, Real Player kullanan istemciler için izin vermek için. Bu, kullanıcı KIMLIĞI tabanlı kimlik doğrulaması istemci kullandığınız kümesine ait olan IP adreslerinden gelen istekler için nullifies.

Yöntem 2

ISA Yöneticisi'nde:

"Uzantılar" kapsayıcısı altında "uygulama süzgeçleri" gidin ve HTTP yeniden yönlendirme Filter.On Seçenekleri sekmesini seçin Gönder Web sunucusu istenen radyo düğmesini seçin ve Tamam düğmesini seçin. Istemci üzerinde:

<a1>Yükle</a1> Server.Open Real Player 8. ISA Firewall istemciden seçin Tercihler görünüm menu.On "Proxy" sekmesini yalnızca seçin No HTTP proxy'si radyo düğmesi ve seçin, Tamam.

Not Bazı durumlarda, hiçbir proxy PNA ve RTSP belirtin olabilir.Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 288734 - Last Review: 15 Ocak 2006 Pazar - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kb3rdparty kbenv kbfirewall KB288734 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:288734

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com