ESX ya da ESXi küme ekledikten sonra VMMService hizmeti çöküyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2889979 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft System Center 2012 Sanal Makine Yöneticisi (VMM için) ESX ya da ESXi küme ekledikten sonra VMMService hizmeti çöküyor. Ayrıca, aşağıdaki hata VMM hata ayıklama günlüğüne yazılır:

System.NullReferenceException: nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı

Ve hata aşağıdaki, karşılık gelen hata iletisi uygulama günlüğüne VMM server alırsınız:

Demet arıza, 0 yazın
Olay adı: VMM20
Yanıt: Yok
Cab kimliği: 0

Sorun imzası:
P1: vmmservice
P2: 3.1.6011.0
P3: VMWareImplementation
P4: 3.1.6011.0
P5: M.C.V.VmwVMService.PopulateDistributedNetworkingData
P6: System.NullReferenceException
P7: 2452

Neden

VMware vCenter veritabanında tutarsızlık varsa bu sorun oluşabilir. Artık vCenter veritabanında varolan bağlı toVMs olan dağıtılmış anahtarda kodunun bağlantı noktaları bu genellikle oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için vCenter veritabanı bağlantı noktası bilgileri güncelleştirin. VMware vSphere Konsolu'nu kullanarak bunu yapabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. VSphere konsolunu açın ve sonra vCenter sunucuya bağlanın.
  2. VCenter serverStok' i tıklatın ve sonra ' ı tıklatın.
  3. Dağıtılmış anahtarı seçin.
  4. Bağlantı noktaları sekmesinde, Başlangıç izleme bağlantı noktası durumu' ı tıklatın.Bu eylem vCenter veritabanı bağlantı noktası bilgileri güncelleştirir.


Daha fazla bilgi

Bu sorun, System Center 2012 Sanal Makine Yöneticisi Service Pack 1 için befixed inUpdate Paketi 4 planlanmıştır.

Bu hata yığını VMM hata ayıklama günlüğüne bulunabilir:

System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.at Microsoft.Carmine.VMWareImplementation.VmwVMService.PopulateDistributedNetworkingData()at Microsoft.Carmine.VMWareImplementation.VmwVMService.RefreshService(Boolean hardRefresh)at Microsoft.Carmine.VMWareImplementation.VmwVMService..ctor(WSManConnectionParameters connParams, VimServiceConnection service)at Microsoft.Carmine.VSImplementation.VirtualizationFactory.GetVMService(WSManConnectionParameters connParams, HostWSManGetter wsmanCache)at Microsoft.VirtualManager.Engine.BitBos.VMRefresherBase.UpdateHostAndVMs(VMRefresherType refresherType, Guid vmObjectId, VM tempVm)at Microsoft.VirtualManager.Engine.BitBos.VmLightRefresher.RefreshData(HostReference hostRef)at Microsoft.VirtualManager.Engine.RefreshDriver`1.RefreshThreadFunction(Object obj)-2147467261 

Özellikler

Makale numarası: 2889979 - Last Review: 25 Eylül 2013 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft System Center 2012 Virtual Machine Manager
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2889979 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2889979

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com