XADM: nasıl sınırlamak için her bir MAPI oturum açılan iletiler

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 289109 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Exchange 2000'de yeni bir özelliği her MAPI, iletilerin sayısını sınırlamanızı sağlar istemci oturum açma oturumu aynı anda açabilirsiniz. Belirli bir istemci uygulamaları, çok sayıda iletileri, böylece sunucu performansının etkileyen yanlışlıkla açarsanız, bir sınır ayarlayarak ortamınızda yararlı olabilir. Microsoft Exchange 2000 Server için en son hizmet paketi hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
301378XGEN: en son Exchange 2000 Server hizmet paketi nasıl elde edilir

Daha fazla bilgi

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\MSExchangeIS\ParametersSystem
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: MaxOpenMessagesPerLogon
  Veri türü: REG_DWORD
  Veri: 500 (ondalık tipine kümesi)
  Veri değeri sınırına aynı anda açık iletiler için istediğiniz her bir istemci oturumu sayısı; 500 ortamlarının çoğunda önerilir.
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
 5. Bilgi deposu hizmetini yeniden başlatın.
Not: Bu ayar ile uygulandığında, her istemci, 500'den fazla ileti açabilirsiniz. Açık ekler Bu kısıtlama karşı sayılmaz, ancak iletilerin yanı sıra veritabanındaki açık boş belge kısıtlanır.

Özellikler

Makale numarası: 289109 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 1.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kberrmsg kbexchange2000presp1fix kbfea kbinfo KB289109 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:289109

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com