Windows 2000'in ingilizce sürümü kullanarak, lisans sunucusu etkinleştirmek için Portekiz ara bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 289170 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Lisans sunucularını telefonla etkinleştirmeye çalıştığınızda, Portekiz arama ve ingilizce sürümü, Windows 2000 Server çalıştıran bir bilgisayar kullanarak doğru çeviremezsiniz.

Neden

Çevrilecek telefon numarasını çevirme ABD yerine, Portekiz gelen arama için 2'içinde sıfır (0) ile başladığından bu davranış oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, Terminal Hizmetleri Lisans zaten yüklediyseniz, telefon numarasını değiştirmek için kayıt defterini kullanın:

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Aşağıdaki anahtarın altında Portekiz değeri kayıt defterinde bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\TermServLicensing\
  LrWiz\CSNumbers
  Not: Yukarıdaki kayıt defteri anahtarının bir yoldur; okunabilir olması için bölünmüştür.

 3. Portekiz çift 2141 54065 yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Not: Service Pack 1 yükleme, yanlış bir telefon numarasından geri yükleyebilirsiniz. Yüklendikten sonra aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekebilir.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 289170 - Last Review: 11 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbenv kbfix kbnetwork kbwin2000presp2fix KB289170 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:289170

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com