NASıL YAPıLıR: bir Windows 2000 yükseltmesi sırasında önyükleme bölümünü Genişlet

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 289876 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows 2000'e yükseltme sırasında varolan işletim sistemi bölümü genişletmek için bir yordam açıklanır. Windows 95, Windows 98 ve Windows NT yükseltme, ancak gözden geçirilmiş bir bölüm için genişletilmiş bölüm bitişik yalnızca boş alanı, varolan işletim sistemi bölümü genişletin ve bölüm NTFS dosya sistemine dönüştürülmesi gerekir. Bu yordam, ayrıca, Yerinde yükseltme/Repair seçeneği kullanarak, varolan Windows 2000 önyükleme bölümünüzün genişletmek etkinleştirebilirsiniz.

Not: yok durumlarda bir bölümü genişletilmiş olduğunda (Bu makalede aşağıdaki "Durumlar, bölümü cannot be genişletilmiş" bölümüne bakın).

Not: ıt bölümün genişleme commence önce tüm bilgisayar doğrulanmış tam yedeklemesini gerçekleştirmeniz önerilir.

Işletim sistem bölümünü genişletin.

Işletim sistemi bölümü genişletmek için yordam:
 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Yükseltilecek olan işletim sistemi erişebilir.
 2. Windows 2000'e yükseltme olarak başlatın.
 3. Dosya sistemini NTFS'YE yükseltmek isteyip istemediğiniz sorulursa, Evet'i tıklatın.

  Not: Evet ' i tıklattığınızda, yalnızca önyükleme bölümü NTFS'YE yükseltin. Evet ' i değil, yine de NTFS yükseltme el ile girerek gerçekleştirebilirsiniz "dosya sistemi ConvertNTFS =" girdisi <a0>Winnt.sif</a0> dosyasındaki <a1>[Data]</a1> bölümündeki. Ancak, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yükseltme işlemine devam etmeden önce bu girişi yapmanız gerekir. Sürücünüz NTFS'ye yükseltmezseniz, Windows 2000'e yükseltme gerçekleştirmesini engellenmez, ancak bölüm genişletme yordam başarısız olur.
 4. Dosya kopyalama işlemi tamamlandığında, bilgisayarı yeniden başlatılabilir. Ancak, Do Not yeniden tıklatın.
 5. C:\$win_nt$.~bt klasöründe Winnt.sif dosyasını bulun ve Microsoft Windows Not Defteri'ni kullanarak açın. Gizli dosyaları görüntülemek için olmasını sağlamak zorunda kalabilirsiniz.
 6. [Unattended] bölümünü bulun. Kalan boş alanı kullanmak için aşağıdaki giriş yapın:

  [Unattended]
  ExtendOemPartition = 1

  Not: Bu değer 1 olarak ayarlamak, tüm boş alanı kullanabilirsiniz. Giriş, yalnızca boş alanın bir bölümünü kullanmak için <a0></a0>, varolan bir bölüme artırmak istediğiniz megabayt sayısı içermesi gerekir. Şu anda sahip olduğunuz ile 1,5 GB boş alan 2 GB'LIK bir bölüm ve bölüm olarak 1 GB boyutunu artırmak istiyorsanız, 1.024, 3,070 değeri girmeniz gerekir. Yeterli boş alan var olan bir değere ayarlarsanız, yükseltme işlemi tamamlanır, ancak bu bölümün genişleme oluşmaz.
 7. Bilgisayarı yeniden başlatın ve yükseltme işlemine devam etmek etkinleştirin.

Sorun giderme: bölümü genişletilmiş Cannot When durumlar

 • FAT veya FAT32 bölümü genişletilmiş edemiyor. Başarılı bir FAT veya FAT32 birimi genişletme için birimi önce NTFS'YE adım 3'te "Genişlet işletim sistem bölümü" bölümündeki gerçekleştirerek dönüştürülmesi gerekir.
 • Yazılım yansıtma kullanan bir önyükleme bölümleri genişletilecek değil. ın yerinde yükseltme/onarım seçeneğini kullanmadan önce yansıtmayı bölün gerekir.
 • Disk, temel, değilse dinamik olması gerekir.
 • Bölüm genişletme, başka bir bölüm önyükleme bölümü ayrılmış boş alan kullanamazsınız. Bu alan, önyükleme bölümüne bitişik bir genişletilmiş disk bölümü bulunan boş alanı gösterir.
 • Yükseltme işlemi, geçici dosyalar için 650 MB önyükleme bölümündeki boş alan gerektirir. Dosya kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra önyükleme bölümünü genişletilir, çünkü bu yöntem, yükseltme işlemine başlamak gereken boş disk alanı sınırlaması atlayamazsınız.
 • ExtendOemPartition</a0> seçeneği, yalnızca önyükleme bölümü genişletir.
 • Girilen megabayt olarak boyutudur ve araya eklenen bölümünün geçerli boyutu, kullanılabilir boş alanı aşıyor bölümün genişleme için geçersiz bir boyuta ayarlarsanız.
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
250297Windows 95 veya 98'den Windows 2000'in yükleme veya yükseltme hakkında

Özellikler

Makale numarası: 289876 - Last Review: 31 Ekim 2006 Salı - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster kbupgrade W2000UPGRADE KB289876 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:289876

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com