Belge OFFXP: Şifreleme özellikleri seçeneği kullanılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 289899 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şifreleme türü</a0> iletişim kutusunu görüntüler, belge özelliklerini şifrele</a0> onay kutusu kullanılamaz (soluk görünür).

Neden

Aşağıdaki şifreleme yöntemlerinden biri seçilirse Şifreleme türü iletişim kutusunda, belge özelliklerini şifrele</a0> onay kutusu kullanılamaz:
 • Zayıf şifreleme (XOR)
 • Office 97/2000 uyumlu
Belge özelliklerini şifrele yeteneği, kullanmakta olduğunuz şifreleme yönteminin bir işlevdir. Bu iki yöntem hiçbiri bu işlevi destekler.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, farklı bir şifreleme yöntemi seçin. Şifreleme türü</a2> iletişim kutusunda listelenen Cryptographic Provider yöntemlerden herhangi birini belge özelliklerini şifrele olanak verir.

Daha fazla bilgi

Microsoft Office XP programları, Office'i tarafından ötesinde şifreleme yöntemleri için destek sağlar. Sayısı ve türü şifreleme yöntemleri Şifreleme türü iletişim kutusunda listelenen bir işlev bilgisayarınızda yüklü olan şifreleme algoritmaları şunlardır. Listelenen şifreleme algoritmaları, Microsoft Windows sürümüne göre Microsoft ınternet Explorer sürümünü değişebilir ve olup şifreleme paketi yüklü.

Office'in önceki sürümlerinde kullanılabilen şifreleme yöntemleri oldukları için belge özelliklerini şifrele işlevselliğini destekleyen iki şifreleme yöntemleri Şifreleme türü iletişim kutusunda listelenir. Belgelerinizi, Office'in önceki sürümleri kullanan kullanıcılarla paylaşırsanız gerekebilir, çünkü bu şifreleme yöntemleri kullanılabilir olması önemlidir. Aşağıdaki tablo anahatlar Office'in hangi sürümleri bu iki şifreleme yöntemleri destekler.
  Encryption Method       Office Version Support
  -----------------------------------------------------

  Weak Encryption (XOR)     4.2, 4.3, 7.0, 97, 2000
  Office 97/2000 Compatible   97, 2000
				
Şifreleme hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Microsoft Web sitesine gözatın:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa375538.aspx

Özellikler

Makale numarası: 289899 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Word 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbprb KB289899 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:289899

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com