Düzeltme: SQL posta yordamlar zaman zaman hata (0x8004010f) ile başarısız olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 290058 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 351682 (SHILOH_bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Xp_readmail saklı yordamlar SQL posta Genişletilmiş xp_deletemail Hata 0x8004010f oluştu (MAPI_E_NOT_FOUND) zaman zaman başarısız olabilir ve xp_findnextmsg genişletilmiş saklı yordamı zamanından önce bir SQL Mail çağrıları üzerinden belirtilen posta iletilerinde yineleme durdur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211BILGI: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft SQL Server 2000'de bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bir postası aramak için kullanılan temel yordamında hata nedeniyle ileti bir iç "anahtarı" değerini, xp_readmail veya xp_deletemail bu hatayı yanlış döndürebilir. Xp_findnextmsg dahili olarak bu hata yakalar ve xp_findnextmsg, tüm iletilerin iterated için önce 1 durumuyla verir; böylece, gelen iletilerin sonuna olarak yorumlar.

Çünkü, sp_processmail Sistem saklı yordamın bu depolanmış yordamlar genişletilmiş posta temel bağlıdır, ayrıca tüm iletileri doğru biçimde işlemek başarısız olabilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 290058 - Last Review: 6 Kasım 2003 Perşembe - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbsqlserv2000sp1fix KB290058 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:290058

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com