Jak zjistit, zda máte Retail nebo Enterprise edition sady Office XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 290134 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek vysvětluje rozdíly mezi dvě edice sady Microsoft Office XP: maloobchod a organizace. Ačkoli jsou dvě edice téměř identické, může být situace třeba určit, které vydání vlastní nebo nainstalován. Použijte jeden nebo více kritérií uvedených v tomto článku navázat verze sady Office XP.Office SKU

Office XP jsou více Office skladové jednotky (SKU). Některé SKU překrývat mezi organizace a maloobchod, ale některé SKU jsou k dispozici pouze v jednu edici či druhé. V následující tabulce jsou uvedeny různé Office SKU, které jsou k dispozici pro vydání Enterprise a maloobchod.
  Office SKU          Editions available
  -----------------------------------------------------

  Professional with FrontPage  Enterprise
  Professional         Enterprise and Retail
  Standard           Enterprise and Retail
  Small Business        Retail (OEM)
				
Tato tabulka slouží k určení, které vlastníte vydání. Pokud máte Office Professional nebo Office Standard, použijte jednu z metod, uvedené dále v tomto článku.Obsah sady Office XP CD-ROM

Jiným způsobem, jak zjistit, zda vlastníte vydání Enterprise sady Office je k zobrazení obsahu Office CD-ROM. CD-ROM obsahuje složku s názvem "ORK", máte vydání Enterprise sady Office.Název souboru na disku CD-ROM .Msi

Název souboru balíčku MSI Instalační služba Windows Installer v kořenovém adresáři disku CD-ROM Office XP obsahuje "ret" nebo "třetiny" (například Proret.msi nebo Protri.msi), máte vydání Retail. "Ret" nebo "třetiny" (například Pro.msi) neobsahuje, máte Enterprise edition.

Pokud nemáte přístup k disku CD-ROM Office XP, použijte jednu z následujících metod.Aktivace požadavků

Pokud byly nutné aktivovat licence Office, vlastní Retail vydání sady Office. Verze Enterprise sady Office získán prostřednictvím více licenční smlouvy a nevyžadují aktivace produktu.Instalace balíčku (.Msi) název souboru

Instalace sady Office v počítači můžete zkontrolovat registru systému Windows pro název Instalační služba Windows Installer balíček, který byl použit během instalace sady Office. Postupujte takto.

Důležité: Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které sdělit, jak upravit registr. Po nesprávné úpravě registru však mohou nastat závažné problémy. Postupujte proto pečlivě podle uvedených kroků. Pro zvýšení bezpečnosti registr zálohujte jestě před jeho úpravami. Potom můžete v případě potíží registr obnovit. Další informace o zálohování a obnovení registru naleznete následujícím článku znalostní v databáze Microsoft Knowledge Base:
322756Zálohování a obnovení registru v systému Windows
 1. Klepněte na tlačítko Start a potom klepněte na příkaz Spustit.
 2. Do pole Otevřít zadejte příkaz regedit a klepněte na tlačítko OK.
 3. Vyhledejte a vyberte následující klíč registru podle verzí systému Windows, která používáte.
  Windows Version  Registry Location
  ------------------------------------------------------------------------
  
  Windows NT 4.0 or
  Windows 2000    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\Installer\Products
  
  Windows 98 or
  Windows Me     HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Installer\Products
  
  					
 4. Pod klíčem \Přehled vyberte každý 32znakový {GUID}, dokud nenajdete ten, jehož hodnota ProductName odpovídá vaší verze sady Office. Například 32znakový {GUID} pro Office XP Professional s aplikací FrontPage je 9040820900063D11C8EF00054038389C.
 5. Rozbalte klíč vybrané GUID 32 znaků.
 6. Vyberte podklíč SourceList.
 7. Zkontrolovat data hodnotu řetězce PackageName. Pokud data pro tuto řetězcovou hodnotu obsahuje "ret" nebo "třetiny" (například Proret.msi nebo Protri.msi), nainstalována vydání Retail. Pokud ji neobsahuje "ret" nebo "třetiny" (například Pro.msi nebo Proplus.msi), nainstalována Enterprise edition.


Zdroj instalace

Nakonec můžete také zjistit, zda máte Enterprise nebo Retail vydání sady Office podle zdroje pro instalace sady Office. Pokud instalujete z kteréhokoli z následujících dvou zdrojů máte vydání Enterprise sady Office:
 • Síťové instalaci pro správu
 • Webová adresa URL (prostřednictvím prohlížeče)
Tyto dva zdroje instalace Office lze vytvořit pouze vydání Enterprise sady Office.

Nainstalovat systém Office pomocí disku CD-ROM, použijte jednu z metod uvedených dříve v tomto článku k určení, zda máte Retail nebo Enterprise edition.Odkazy

Další informace o rozdílech mezi Enterprise a Retail edice sady Office XP klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
281934OFFXP: Chyby při instalaci Office XP z příkazového řádku Setup.exe použití

Vlastnosti

ID článku: 290134 - Poslední aktualizace: 4. prosince 2007 - Revize: 1.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Office XP Professional Edition
 • Microsoft Office XP Professional with FrontPage
 • Microsoft Office XP Small Business Edition
 • Microsoft Office XP Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhowtomaster KB290134 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:290134

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com