Office XP perakende veya Enterprise sürümü olup olmadığı nasıl belirlenir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 290134 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, Office XP'nin iki olan sürümleri arasındaki farklar açıklanmaktadır: perakende ve kuruluş. Iki sürümü neredeyse aynı olmakla birlikte, sahibi veya yüklü hangi sürümünü belirlemek gereken durumlar olabilir. Bir veya daha fazla ölçütün bu makalede, Office XP sürümünü kurmak için kullanın.Office SKU'SU

Office XP için birden çok Office stok saklama birimi (STB) vardır. Kuruluş ve Retail arasında SKU'larında bazıları örtüşüyor, ancak bazı SKU'larında, yalnızca bir sürümü veya diğer kullanılabilir. Aşağıdaki tabloda, kuruluş ve perakende sürümleri için kullanılabilir olan farklı Office SKU listeler.
  Office SKU          Editions available
  -----------------------------------------------------

  Professional with FrontPage  Enterprise
  Professional         Enterprise and Retail
  Standard           Enterprise and Retail
  Small Business        Retail (OEM)
				
Sahip hangi sürümünü belirlemek için bu tabloyu kullanırsınız. Office Professional veya Office Standard varsa, bu makalenin sonraki bölümlerinde listelenen diğer yöntemlerden birini kullanın.Office XP CD-ROM'u içeriği

Office Enterprise sürümünü sahip olup olmadığını belirlemek için başka bir Office CD-ROM'un içeriğini görüntülemek için yoludur. CD-ROM'unu "ORK" adlı bir klasör varsa, Office Enterprise sürümünü vardır.Dosya adı CD-ROM'undaki .Msi

Office XP CD-ROM'unu kök Windows ınstaller .msi paketinin dosya adı "ret" veya "üç" (örneğin, Proret.msi veya Protri.msi) içeriyorsa, bir perakende sürümü vardır. "Ret" veya "üç" (örneğin, Pro.msi) içermeyen aldıysanız, bir kuruluş sürümdür.

Office XP CD-ROM'unu için erişiminiz yok, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.Etkinleştirme gereksinimi

Office lisansınızın etkinleştirmek için gerekli, bir Office perakende sürümüne sahip. Office'in Enterprise sürümleri ile çoklu lisans sözleşmelerine alınır ve ürün etkinleştirme gerektirmez.Yükleme paketi (.Msi) dosya adı

Bilgisayarınızda Office yüklüyse, Office yükleme sırasında kullanılan Windows ınstaller paketinin adını öğrenmek için Windows kayıt defterini de denetleyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Çalıştır</a2>'ı tıklatın.
 2. kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Bulun ve aşağıdaki kayıt defteri anahtarını kullanarak Microsoft Windows sürümüne göre seçin.
  Windows Version  Registry Location
  ------------------------------------------------------------------------
  
  Windows NT 4.0 or
  Windows 2000    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\Installer\Products
  
  Windows 98 or
  Windows Me     HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Installer\Products
  
  					
 4. ProductName değeri'ı Office sürümünüzle eşleşen bir'ı bulana kadar \Products anahtarının altında her 32 karakterlik {GUID} seçin. Örneğin, 32 karakterlik {GUID} için Office XP Professional ile FrontPage 9040820900063D11C8EF00054038389C ' dir.
 5. Seçili olan 32 karakterlik GUID anahtarı'nı genişletin.
 6. SourceList alt anahtarı seçin.
 7. Veriler <a0>PaketAdı</a0> dize değeri inceleyin. Bu dize değeri "ret" veya "üç" (örneğin, Proret.msi veya Protri.msi) içeriyorsa, bir perakende sürümü yüklü. "Ret" veya "üç" (örneğin, Pro.msi veya ProPlus.msi) içermeyen, bir Enterprise sürümü yüklü.


Yükleme kaynağı

Son olarak, ayrıca, Office'in bir kuruluş veya perakende sürümü kaynak tarafından Office kurulumunuzun yüklü olup olmadığını söyleyebilir. Aşağıdaki iki kaynaklarından birini yüklüyorsanız, Office Enterprise sürümünü vardır:
 • Ağ yönetimsel yükleme
 • Web URL'SI (aracılığıyla bir tarayıcı)
Bu iki Office yükleme kaynağı yalnızca, bir Office Enterprise edition ile oluşturulabilir.

Office'i bir CD-ROM'dan kullanıyorsanız, bir kuruluş veya perakende sürümü olup olmadığını anlamak için bu makalenin önceki bölümlerinde listelenen yöntemlerden birini kullanın.Referanslar

Office XP'nin Enterprise ve perakende sürümleri arasındaki farklar hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
281934OFFXP: Office XP'YI Kur.exe kullanarak komut satırından yüklediğinizde hata

Özellikler

Makale numarası: 290134 - Last Review: 4 Aralık 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office XP Professional Edition
 • Microsoft Office XP Professional with FrontPage
 • Microsoft Office XP Small Business Edition
 • Microsoft Office XP Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster KB290134 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:290134

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com