Jak spustit více verzí sady Office v jednom počítači

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 290576 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Microsoft Office 2013 verzi tohoto článku v tématu 2784668.
Microsoft Office 2010 verzi tohoto článku v tématu 2121447.
2007 Microsoft Office verze tohoto článku naleznete v tématu 928091.
Pro sadu Microsoft Office 2000 verzi tohoto článku, Viz 218861.
Microsoft Office 2003 verzi tohoto článku v tématu 828956.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Přestože společnost Microsoft nedoporučuje jej, je možné nainstalovat a používat více než jednu verzi systému Office v jednom počítači. Pro Například lze nainstalovat a používat sadu Microsoft Office XP a Microsoft Office 97 ve stejném počítači.

Tento článek popisuje problémy, které jste se vyskytnout při takovém a Rady k zabránění různé verze sady Office v konfliktu s sebou.

Poznámka: Společnost Microsoft netestovala spuštění sady Microsoft Office XP s více verzí sady Office v systému Microsoft Windows NT 4.0 Terminal Server Edition nebo Microsoft Windows 2000 s Terminálovou službou. Proto konfigurace není podporován společností Microsoft.

Další informace

Pořadí instalace

Pokud chcete nainstalovat a používat více než jednu verzi systému Office v do stejného počítače, měli byste nainstalovat nejstarší verzi nejprve. Například Pokud chcete používat sadu Office 97 a Office XP v jednom počítači, instalace Office 97 první. Tento krok je nezbytný, protože klíče registru tak, sdílené programy, přípon souborů a další nastavení, které jsou spravovány pro každý verze sady Office a pro programy, které jsou součástí jednotlivých verzí Sady Office.

Následující tabulka zobrazuje pořadí, ve kterém verze By měl být nainstalován Office:
  Office     Installation 
  version    order
  ---------------------------
  4.2 or 4.3   First
  95       Second
  97       Third
  2000      Fourth
  XP       Fifth
				
Zbývající část tohoto článku se předpokládá, že jste nainstalovali verze sady Office v tomto pořadí.

Změní umístění složky Office Bin do složky \Office10

Při instalaci sady Office XP je výchozí složka pro instalaci stále \Program Files\Microsoft office. Však složky Office Bin (složka v které jsou nainstalovány soubory .exe) byla změněna na \Program Files\Microsoft Office\Office10. Důvodem bylo, a poskytnout tak uživateli lepší dojít pro uživatele vyžadující více verzí sady Office nainstalované v stejný počítač. Neexistuje žádný způsob, jak změnit název složky Office Bin.

Více verzí aplikace Outlook

Aplikace Microsoft Outlook 2002 nemůže koexistovat s žádnou dřívější verzí Aplikace Outlook. Pokud se rozhodnete nainstalovat aplikaci Outlook 2002, bude instalační program není umožňují zachovat všechny předchozí verze. Aplikace Outlook 2000 nebo Outlook 98 budou odstraněny i v případě, že zaškrtnete políčko zachovat tyto programy v dialogovém okně Odebrat předchozí verze . Další informace získáte klepnutím na tlačítko článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
290366Instalační program může odinstalovat předchozí verze sady Office

Pomocí panelu zástupců Office

Při instalaci předchozí verze sady Office ve stejném počítač, panel zástupců sady Office XP nepoužívá tlačítka z dříve verze sady Office.

Při instalaci předchozí verze sady Office v sadě Office XP panely zástupců může být spuštěn samostatně i když nejsou souběžně a každý může mít vlastní sadu vlastních panelů nástrojů a tlačítek. Tyto panely nástrojů a tlačítka nelze sdílet mezi dva zástupce sady Office Pruhy.

Zástupce v nabídce Start

Office 95, Office 97, Office 2000 a Office XP pomocí stejné názvy zástupců v nabídce Start , spuštění programů. Z důvodu tohoto chování když je instalace sady Office XP, instalační program přepíše klávesové zkratky pro dřívější verze sady Office. Jsou ovlivněny následující klávesové zkratky:
Aplikace Microsoft Access
Aplikace Microsoft Outlook
Aplikace Microsoft Excel

Aplikace Microsoft FrontPage
Aplikace Microsoft PowerPoint
Aplikace Microsoft Word
Panel zástupců Microsoft Office
Pokud přejmenujete zástupci pro předchozí verze sady Office Před instalací sady Office XP, můžete použít klávesové zkratky pro všechny sady programy v nabídce Start . Chcete-li se vyhnout nejasnostem, společnost Microsoft doporučuje, že přidáte číslo verze každé Přejmenovat zástupce. Například přejmenovat zástupce přejdete do formátu Access 97 k Aplikace Microsoft Access 97 před instalace sady Office XP. Můžete také přesunout zástupce sady Office 95 nebo Office 97 podsložky v nabídce Start .

Další informace získáte klepnutím na tlačítko článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
292584Instalační program sady Office XP přepíše položky nabídky Start z dřívějších verzí sady Office
Pokud ručně odeberete zástupce buď Sady Office XP nebo Office 2000 a znovu produkt nainstalujete nebo opravíte zástupce, zástupce bude znovu vytvořena v nabídce programy vypnout v nabídce Start .

Poznámka: Můžete přizpůsobit instalace sady Office XP nebo Office 2000 a nainstalovat zástupci do jiného umístění v nabídce Start pomocí Průvodce vlastní instalací.

Další informace informace o sadě Microsoft Office XP Resource Kit navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://Office.microsoft.com/en-US/Office-XP-Resource-Kit/

Aplikace Microsoft Office Binder

Při instalaci sady Office 95 nebo Office 97 ve stejném počítači Office 2000 zobrazí dialogové okno Přidat oddíl v aplikaci Office Binder typy dokumentů pro nejčastěji nedávno nainstalovanou verzi sady Office až po sadu Office 2000. To má za následek, že pokud je Vložení oddílu do souboru aplikace binder sady Office 2000, je použit typ dokumentu. To může způsobit problémy při pokusu o sdílení souboru aplikace binder s ostatními Uživatelé, kteří používají předchozí verze sady Office.

Poznámka: Sada Office XP nejsou dodávány s Microsoft Office Binder. Nicméně Nástroj pro extrakci všech dokumentů sady office ze souboru aplikace Binder nemá.

Další informace získáte klepnutím na tlačítko článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
281931Při otevření souboru aplikace Binder se zobrazí chybová zpráva "Tento soubor nemá program přidružený k provedení této akce"

Po poklepání na soubory v programu Průzkumník Windows

Při poklepání na dokument sady Office v programu Průzkumník Windows nebo z složku Poslední dokumenty systému Windows platí následující pravidla:
 • Pokud verze programu, ve kterém byl dokument je vytvořen systém, dokument je otevřen v této verzi.
 • S Office 95, 97, 2000 nebo XP, pokud žádná verze spuštění programu, ve kterém byl dokument vytvořen, dokument je otevřen v verze programu, kterou jste naposledy nainstalovali. Se sadou Office 4.x, při každém spuštění sady Office 4.x program jej zaregistruje jako nainstalována nejnovější verze a systém se pokusí načíst dokument s touto verzí programu.

  S Aplikace Microsoft Access a Microsoft Word verze 7.0, 97 nebo 2000, pokud žádná verze spuštění programu, ve kterém byl dokument vytvořen, je dokument otevřít ve verzi programu, který byl nedávno otevřen.
Opětné přidružení dokumenty s programy zahrnuté určité verze sady Office, spusťte program Instalační program sady Office a klepněte na tlačítko přeinstalovat (pro verze 95 nebo 97) nebo Opravit Office (pro sadu Office 2000 nebo Office XP). To registruje soubor sdružení pro danou verzi systému Office.

Poznámka: To neopraví chování v případě, že používáte Microsoft Aplikace Access nebo Microsoft Word. Další informace o tom, jak vytvořit přidružení souborů získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
141275Jak otevřít soubor s výjimkou přidružený program

Vkládání objektů OLE sady Office do jiných aplikací

Je-li nainstalovat více verzí sady Office v jednom počítači a vložte objekt sady Office, jako je například objekt listu aplikace Excel je nejnovější verze programu jiný program, například dokument aplikace Word použít. To může způsobit problémy, pokud sdílíte kontejnerový soubor s uživateli, nepoužíváte-li sadu Office XP, například dokument aplikace Word, který obsahuje aplikace Excel Objekt listu.

Sdílené programy

Pokud jste nainstalovali verze sady Office v pořadí podle oddíl "Pořadí instalace" nesetkáte případné problémy při použití sdílených aplikací, jako je Editor rovnic a Galerie klipů. Všimněte si, že Dialogové okno objekt může zobrazit více než jedna položka pro každý sdílený Program; k tomuto chování dochází, protože více verzí sdíleného programu může být v počítači nainstalována.

Zpráva "Systém připravuje instalaci..." spuštění aplikace Word

Pokud máte více verzí aplikace Word nainstalovaná ve vašem počítači Při spuštění aplikace Word 2002 může Instalační služba Windows Installer spustit a zobrazit zprávu že se připravuje instalaci.

Poznámka: Další informace o spuštění více verze aplikace Microsoft Word klepněte následující článek znalostní báze článek znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
319956V Průvodci odpověďmi a karty rejstříku nápovědy se zobrazí prázdné při používání nápovědy v aplikaci sady Office

Vlastnosti

ID článku: 290576 - Poslední aktualizace: 16. listopadu 2012 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Office XP Professional Edition
 • Microsoft Office XP Small Business Edition
 • Microsoft Office XP Standard Edition
 • Microsoft Office XP Developer Edition
 • Microsoft Access 2002 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft FrontPage 2002 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
 • Microsoft PowerPoint 2002 Standard Edition
 • Microsoft Word 2002 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbhowto kbmt KB290576 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 290576

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com