Özel Outlook formu yayımlamak yeri belirleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 290802 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Outlook 97 sürümü için bkz: 264117.
Bu makalenin Microsoft Outlook 98 sürümü için bkz: 264118.
Bu makalenin Microsoft Outlook 2000 sürümü için bkz: 257796.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, bazı özel Outlook formu yayımlamak nereye karar sa?lamaya çal??t???n?zda da hesaba katmanız için dikkat edilmesi gereken noktalar açıklanır.

Daha fazla bilgi

Böylece, formu yalnızca bir kopyası bilgisayarınızda depolanır, Outlook'ta özel formlar genellikle bir formlar kitaplığına yayımlanır. Tek tek maddelerin madde içerdiği verileri görüntülemek için hangi biçiminin belirten bir ileti sınıfı alanı içerir. Özel formlar, form kitaplığına yayımladığınızda, formun kendisi içinde ayrı ayrı her öğe depolanması gerekmez, çünkü Microsoft Exchange Server-tabanlı bilgisayarlar ve Outlook önemli ölçüde daha az kaynak ve bant genişliği kullanır.

Özellikle, Outlook bir dizi standart formlar farklı türde olduğundan outlook formları çözümleri, önemli ölçüde değişebilir. Formu yayımlamak için en iyi yeri belirlemek genellikle zordur ve bu işlemi yaptığınızda, hesaba katmanız için birçok etken vardır.

Burada, formları yayımlama

Formlar için üç konumdan yayımlanabilir. Aşağıdaki tabloda, bu konumlarda özetlenmektedir.

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Bir klasörü (veya klasör Formları Kitaplığı)Klasörü başka bir kişinin kullandığı her kullanılabilir böylece en klasör tabanlı formlar çözümleri için bu klasöre formu yayımlayın. Ortak klasör içinde form yayımlarsanız, formun klasöre erişebilen herkes tarafından kullanılabilir. Ki?isel klasörlerinize birine formu yayımlamak, bu klasöre kullanırken, yalnızca kullanılabilir. Ilgili kişi, <a1>Deftere Naklet</a1>, görev ve günlük formları genellikle bir klasörle ilişkilendirilmiş formlar türlerine örnek olarak verilebilir. Bir form için bir klasör yayımlamak için bir klasörde olduğunda, formu Eylemler menüsünden kullanılabilir olduğunu üstünlüktür.
Kuruluş Formları KitaplığıFormu, formu bir form, rapor tatil zamanı gibi kuruluşunuzdaki herkes tarafından kullanılabilmesini istiyorsanız, bu kitaplığına yayımlayın. Bu kitaplık, genellikle belirli bir klasörde dayalı değil, çünkü e-posta iletisi formlar için kullanılır. Birden çok klasör aynı özel form kullanmak istediğinizde, form için Kuruluş Formları Kitaplığı yayımlayabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, yalnızca tek bir yayımlanmış form sağlayabilirsiniz. Bunlar kitaplığın izinleri yöneticiniz tarafından verilen sürece formları bu kitaplığa yayımlanan kuruluş içindeki herkes için erişilebilir. Kitaplığın Microsoft Exchange Server tabanlı bir bilgisayarda depolanır. Yönetici için Kuruluş Formları Kitaplığı yayımlamak için gerekli izinleri vermelisiniz. Bu izin, genellikle yalnızca birkaç bireyler veya Exchange Server-tabanlı bilgisayarı yöneten bir bölüm için verilir.
Kişisel Formlar KitaplığıBu kitaplığa kaydedilen formlara yalnızca siz için erişilebilir. Kişisel Formlar Kitaplığı için bir form yayımladığınızda, formun bir gizli maddenin, bir posta kutusunda veya kişisel klasörler (.pst) dosyası kök klasöründe depolanır, hangisi varsayılan posta teslim konumu. Form Seç) komutunu kullanarak kuruluş form kitaplığında depolanan formları gibi formlar açılabilir. Alıcılara adresi önceden girilmiş olan standart bir e-posta iletisi formu gibi kendi kişisel kullanımınız için bir form oluşturduğunuzda, bu kitaplığa form kaydedin.

Bir dosya sistemi dosyasına veya bir Outlook klasöründeki bir öğenin bir Outlook formunun depolamak olasıdır. Formun, form tek dış olacağı için Microsoft, bu yaklaşım, her ikisi de ancak kaçınmanız önerir. Tek dış biçimleri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290657OL2002: One-Off formları form tanımları ile çalışma
Dosya sistemi için bir Outlook formu, bir Outlook Şablonu (.oft) dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Böylece, formu bir e-posta iletisine ekleyin ve sonra formun başka birine gönderebilirsiniz. Ayrıca, formun yedek olarak .oft dosyasını kullanabilirsiniz. Form bir .oft) dosyası olarak kaydetmek için <a0></a0>:
 1. Dosya menüsünden farklı Kaydet ' i tıklatın.
 2. Dosya adı</a0> kutusunda, form için bir ad yazın.
 3. Kayıt türü kutusunda Outlook şablonu ' nu tıklatın ve sonra da <a2>Kaydet</a2>'i tıklatın.
Formu, geçerli klasörde bir öğe olarak da kaydedebilirsiniz. Ancak, Microsoft olmayan aşağıdaki nedenler yüzünden bunu önerilmez:
 • Yanlışlıkla formu silmek kolaydır.
 • Bu formlar ve öğeleri arasındaki ayırım flulaştır benzerlik gösterir ve normal sonucu ile aynı formun çeşitli sürümlerini içeren, farklı öğeleri doldurulmuş bir klasördür. Outlook formları tasarlarken bu genellikle iyi bir yöntem değildir.
 • Genellikle bir klasörde depolanan öğeleri ilişkili verileri olan ve genellikle, bir formla ilişkili veriler istemiyorsanız. Bu nedenle, Microsoft, değil bir klasör içindeki bir öğeyi açmak ve sonra tasarım modunda girin; form yeni bir örneğini açın ve sonra da Tasarım moduna girmek önerir.
 • Öğeleri olarak depolanan formlar "tek dış" formları ve istenmeyen yan etkileri vardır.
Form, geçerli klasöre kaydetmek için <a0></a0>, Dosya menüsünde Kaydet ' i tıklatın.

Bir formu yayımlama yeri karar verme, ilgili önemli noktalar

Soru formu yayımlamak nereye verirken hesaba katmanız için vardır:
 • Bir klasörü çözüm üzerinde formu temel alan bir iş veya alıcıya gönderilmek üzere tasarlanmış bir e-posta iletisi formu olarak?
 • Exchange Server tabanlı bir bilgisayar kullanıyor musunuz? Exchange Server tabanlı bir bilgisayar kullanıyorsanız, formu Kuruluş Formları Kitaplığı'na yayımlayın olanaklıdır veya kuruluşunuz ne tür bir form yerleştirilmiş kısıtlamalar vardır depolanabilir vardır?
 • Kaç kişi formuna erişim gerekiyor?
 • Form, genellikle, yalnızca bir kopyasını bir merkezi olarak dağıtılan bir form önemli hale getirme güncelleştirilir?
 • Formun çevrimdışı kullanılabilir olması gerekiyor mu?
 • Bu bir e-posta iletisi formu, yalnızca kuruluş içinde kullanılacak ya da kuruluş dışında diğer alıcılara gönderilir?
 • Nasıl yeni bir form açılır?

Klasör tabanlı formlar yayımlama yeri seçme

Genellikle formun Birincil odak bulunduğu tek bir klasördeki öğeleri görüntülemek için klasör tabanlı bir çözümü yeniden oluşturduğunuzda, formu, klasör için yayımlayın. Klasöre form yayımladığınızda, kendi içinde bütünlük oluşturan bir varlık klasördür ve form Eylemler menüsünden kullanılabilir.

Ancak, normal bir klasör için temel alan form için bir klasör yayımlamak istediğiniz. Senaryo daha vardır. Birden fazla klasör içinde bir form kullanmak, ve her klasör her zaman aynı formun sürümünü kullanıyorsa, formu Kuruluş Formları Kitaplığı veya kişisel form kitaplığı ile yayınlama göz önünde bulundurun. Bunu yaptığınızda, yayımlanmış form yalnızca bir kopyası ve değişiklikleri yapmanız gerekip gerekmediğini daha kolaydır. Bu formu erişmesi gereken tek kişi siz iseniz, formu Kişisel Form Kitaplığı içinde yayımlayın. Diğer kişilerin forma erişmek gereken ve Exchange Server-tabanlı bir bilgisayarda bir ortak klasörde normal formdur olup olmadığı, formu Kuruluş Formları Kitaplığı'na yayımlayın çözümleyebilirsiniz araştırın. Bu yaklaşımın olası tek olumsuz yanı, klasöre yayımlanmadan sürece formun <a2>Eylemler</a2> menüsünde kullanılamaz olduğunu olur. Normalde olduğu gibi klasör, <a2>Varsayılan</a2> formunda, araç çubuğu düğmesi veya kullanıcıların yeni öğeleri açmak için kullanabilirsiniz, çünkü ancak, bu bir farkı çok fazla yapar değil.

Ileti tabanlı formlar yayımlama yeri seçme

Form, e-posta iletisine bağlıdır ve yalnızca birkaç başka kullanıcılar tarafından kullanılan, tüm kullanıcılar için kişisel formlar kitaplığına formu yayımlayın. Ancak, bu forma dayanan yeni maddeler oluşturacağını değiştirecekseniz, Eylemler menüsünden erişebilmeleri için gelen kutunuzu yayımlamak isteyebilirsiniz. Formu, bir kuruluş içinde birçok kişi tarafından kullanılacak alınacaksa, böylece korumak için formun yalnızca bir kopyası ve tüm kullanıcıların erişime sahip Kuruluş Formları Kitaplığı içinde yayımlayın. Bu yaklaşım, ancak formu açmak güçleştirebilir.

Dikkat edilecek noktalar ve formları açarken için Seçenekler

Aşağıdaki tabloda, kullanıcıların formları depolandığı bağlı olarak, Outlook formlarını genellikle açılma şeklini açıklanmaktadır:

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Klasör formlarıFormlar içeren klasörü açın, Eylemler menüsünden formları kullanılabilir.
Kuruluş Formları Kitaplığı

-ve-

Kişisel Formlar Kitaplığı
Kuruluş Formları Kitaplığı ve Kişisel Form Kitaplığı'nda depolanan formlar <a0>Form Seç</a0> iletişim kutusunu kullanarak erişim için tasarlanmıştır. Bu formlar erişmek için <a0></a0>, Dosya menüsünden Yeni ve Form Seç</a1>'ı tıklatın.

Form kullanıcıları için daha erişilebilir hale getirmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

"Form Seç" komutu araç çubuğuna ekleme

Form Seç komutuna erişmek için gereken adımları sayısını kısaltmak için <a0></a0>, böylece bir tek bir fare tıklatmasıyla iletişim kutusu görüntüleyebilir komutu araç çubuğuna ekleyin:
 1. Görünüm menüsünden araç çubukları ' nın gelin ve Özelleştir ' i tıklatın.
 2. Özelleştir</a0> iletişim kutusundaki <a2>Komutlar</a2> sekmesini tıklatın.
 3. Kategoriler</a0> kutusunda Dosya ' nın seçili olduğundan emin olun.
 4. Komutlar kutusunda Form Seç</a1> komutunu bulun ve sonra istediğiniz araç çubuğunun konumu kadar sürükleyin.
 5. Kapat ' ı tıklatın.

Uygulamaları veya COM eklentisi için Visual Basic kullanarak bir form açın.

Form araç çubuğu veya menü açmak için Visual Basic for Applications'ı kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290803OL2002: nasıl bir araç çubuğu düğmesi bir Form Aç

Form bir klasöre yayımlayabilirsiniz.

Bir formu kişisel form kitaplığı ya da kuruluş form kitaplığı yayımladıysanız, Eylemler menüsünde görünür olacak şekilde, form için bir klasör yayımlamayı düşünün isteyebilirsiniz. Ancak, bir formu da güncelleştirilir, böylece Outlook form önbelleği ile sorunlarına formu re-deployed olduğundan emin olun. Form önbelleği hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
290806Form Önbelleği Nasıl Çalışır

Bir dosya .oft Masaüstü veya Başlat menüsü için kaydedin...

Microsoft Masaüstü veya Başlat menüsü için bir <a0>.oft dosyasını kaydetmeyi genellikle önermez karşın, bir Outlook Şablonu (.oft) dosyası ya da bir konuma kaydedebilirsiniz. Bu şekilde oluşturulan maddeler için genellikle formu ve nasıl kullanıldığı tasarımına bağlı olarak, istenmeyen yan etkilere neden "tek dış" formlar içerir.

Tek dış biçimleri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290657OL2002: One-Off formları form tanımları ile çalışma

Referanslar

Kullanılabilen kaynaklar ve Microsoft Outlook çözümleri ile sık sorulan sorular answersto hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
287530OL2002: Özel formlar ve Outlook çözümleri sorular

Özellikler

Makale numarası: 290802 - Last Review: 12 Şubat 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
 • Microsoft Office Outlook 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbforms kbhowto KB290802 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:290802

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com