Nemôžete použiť tlačiareň WSD alebo skenovacích zariadení vo Windows Server Core

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2908152 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Nemôžete usea webové služby zariadení (WSD) tlačiarne alebo skenovacie zariadenie, ktoré je lokálne pripojená do operačného systému (cez USB port, napríklad) v prostredí Server Core v systéme Windows Server.

Príčina

Tento problém sa vyskytuje, pretože Server Core prostredie nepodporuje WSD tlačiarne alebo Windows načítavanie obrázkov (WIA) skenovanie.

Riešenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, musíte nainštalovať voliteľnú súčasť Desktop Experience zapnúť podporu pre WSD printersand skenovanie v systéme Windows Server. Použite prostredie Windows PowerShell nainštalujte funkciu Desktop Experience, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

Poznámky
 • Napríklad príkazy v tomto postupe, predpokladá sa, že Windows Image súbor sa nachádza na d:\sources\install.wim.
 • Niektoré komplikácie nastať, keď používate Windows Image súbor, ktorý sa nachádza v zdielanej sieti. To je, pretože sieťové zdroje sú prístupné pomocou konta počítača a zosobniť používateľ prihlásený pri použití rutiny cmdlet Server Manager. Ak máte problémy, ako vykonáte tieto kroky, skopírujte .wim súbor na lokálny disk, a potom to skúste znova.
 1. Vyhľadajte súbor obrazu systému Windows (*.wim), ktorý je súčasťou Windows inštalačné médium.
 2. Určuje číslo indexu pre server, ktorý má GUI obraz (napríklad SERVERDATACENTER, nie SERVERDATACENTERCORE). To urobiť, použite príkaz prostredia PowerShell:
  Get-WindowsImage -ImagePath d:\sources\install.wim
  Poznámka Musíte použiť Windows obraz, ktorý zodpovedá vydanie systému Windows, ktorú používate. Avšak, musíte používať Windows obrázok, ktorý končí v "Jadro", pretože tieto obrazy neobsahujú žiadne súbory, ktoré sú potrebné na inštaláciu súčasti Desktop Experience.
 3. Nainštalujte súčasť Desktop Experience, použite príkaz prostredia PowerShell:
  Install-WindowsFeature Desktop-Experience –Source wim:d:\sources\install.wim:4 –Restart
  Poznámka Ak vynecháte -Source parametrom, systém Windows sa pokúsi Stiahnuť funkciu prostredníctvom služby Windows Update. Ak je inštalácia úspešná, server reštartuje.

Ďalšie informácie

Nedostatočná podpora pre skenovanie zariadenia a WSD tlačiarne v prostredí Server Core tiež zabraňuje Server certifikačné testovanie skenera zariadení.

Vlastnosti

ID článku: 2908152 - Posledná kontrola: 6. novembra 2013 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Windows Server 2012 R2 Datacenter
 • Windows Server 2012 R2 Standard
 • Windows Server 2012 Datacenter
 • Windows Server 2012 Standard
Kľúčové slová: 
kbexpertiseinter kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbmt KB2908152 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2908152

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com