Bir makro aldığınız Word 2003'de bir makroyu çalıştırmayı devre dışı iletisi ya da Word 2002

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 290949 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Makrolar içeren bir belgeyi açtığınızda, "Makroları Etkinleştir veya devre dışı bırak" iletisiyle istenebilir değil. Makroyu çalıştırmaya çalıştığınızda aşağıdaki iletiyi alabilirsiniz:
Projedeki makrolar devre dışı bırakılır. Ana bilgisayar uygulamasının belgelerine, makroları etkinleştirme konusunda belirlemek veya için çevrimiçi yardıma başvurun.

Neden

Makro güvenlik düzeyi yüksek olarak ayarlanır. Makro virüslerini geçmişini güvenlik düzeyi yüksek olarak varsayılan olarak ayarlanır.

Pratik Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, belgeyi kapatın ve makro güvenlik düzeyini Orta olarak değiştirin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Araçlar menüsünden Seçenekler ' i tıklatın ve sonra da Makro güvenliği ' ni tıklatın.
  2. Sekmesinde Güvenlik düzeyiOrta ' ı tıklatıp seçin ve Tamam'ı tıklatın.
  3. Dosya menüsünde, Microsoft Word çıkmak için Çık ' ı tıklatın.

    Not: yeniden başlatmanızı bildiren herhangi bir uyarı iletisi yok olmasa da. Çıkmak ve etkili olması için Microsoft Word güvenlik düzeyini değiştirmek için yeniden başlatmanız gerekir.
Bu güvenlik düzeyini Orta olarak ayarlar. Etkinleştirmek veya belgeyi yeniden açtığınızda makroları devre dışı bırakmak için bir ileti görürsünüz.

Özellikler

Makale numarası: 290949 - Last Review: 23 Mart 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office Word 2003
  • Microsoft Word 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsecurity kbmacro kbprb KB290949 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:290949

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com