Hata: SQL Server 2000 Enterprise Edition'da buıltın\administrators hesabının bağlamında ısalive onay çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 291255 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# HATA: 352513 (shiloh_bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

SQL Server 2000 Çevrimiçi Kitapları'de, "Yerine çalışma küme oluşturma" konusunda, "Kullanımı ile ilgili konular" başlığı altındaki aşağıda açıklanan:
Buıltın\administrators hesabın SQL Server'dan kaldırmamanız. Isalive iş parçacığı, SQL Server hizmet hesabının değil ve Küme hizmeti hesabının bağlamında çalışır. Küme hizmeti, kümedeki her düğümde <a1>yönetici</a1> grubunun bir parçası olması gerekir. Buıltın\administrators hesabın kaldırırsanız, ısalive iş parçacığı artık güvenli bir bağlantı oluşturmak açamaz ve sanal sunucuya erişimi kaybedecek.
SQL Server 2000'de, buıltın\administrators hesabın kaldırırsanız ısalive onay yine de başarılı olur. Bu, Küme hizmetinin altında çalıştığı hizmet hesabı ısalive onay için SQL Server çalıştıran bir bilgisayara oturum açabilir, geçerlidir. SQL Server Kaynak DLL (Sqsrvres.dll) buıltın\administrators hesabın Microsoft Küme sunucusu (MSCS) hizmet (SRV) hizmet hesabının bağlamında çalışır. Hizmetin SQL Server çalıştıran bir bilgisayara oturum açamıyor, ısalive onay başarısız olur ve yerine çalışma yapılmasına neden olur.

Nasıl BUILTIN\Administrator grubu ve Küme hizmeti hesabının kullanılan bir kümede ile ilgili ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
263712INF: nasıl'ı, kümelenmiş SQL Server'ı yönetme ilk Windows NT Administrators engellemek için

Durum

Microsoft SQL Server 2000'de bir sorun için onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 291255 - Last Review: 6 Nisan 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbbug kbpending KB291255 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:291255

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com